Ajattelin, että olisi ehkä tarpeen keventää. Hirveää DarkFearin kiusaamista ja sanomisien vääristelyä, kuolemantoiveita ja siihen päälle vielä iänikuista jänkytystä jännistä asioista (ulkonäkö status rahapussukka ikä) ja niiden vaikutus teoreettiseen pariutumiseen.
Onneksi siis palasin matkalta, vaikka en metsästysmatkalta..
Luin palatessa naistenlehteä, siis käytännössä silkkaa silkkoa virne naamalla. Mutta sain idean: arvataan kirjoittajien horoskooppi!
Minä uskon horoskooppeihin yhtä paljon kuin kuolleen kanan sisälmyksiin. Mutta tehdään ennakkoluuloton testi: veikataan kirjoittajan horoskooppimerkki. Ja vasta huomenna saa paljastaa omansa.
Luen hieman missä mennään, ja arvaan omani kohta.
Onneksi siis palasin matkalta, vaikka en metsästysmatkalta..
Luin palatessa naistenlehteä, siis käytännössä silkkaa silkkoa virne naamalla. Mutta sain idean: arvataan kirjoittajien horoskooppi!
Minä uskon horoskooppeihin yhtä paljon kuin kuolleen kanan sisälmyksiin. Mutta tehdään ennakkoluuloton testi: veikataan kirjoittajan horoskooppimerkki. Ja vasta huomenna saa paljastaa omansa.
Luen hieman missä mennään, ja arvaan omani kohta.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei kiinnosta horoskoopit, en tiedä mikä luonne esim. Härällä tai Kaksosilla pitäisi olla, joten nuo on vain sanoja vailla merkitystä. Diipadaapaa. Kiinnostavampi persoonallisuustyyppihömppä on MBTI. Siinä on sentään vähän ajatustakin mukana, vaikkei sitä eksaktina tieteenä voi pitää.
Tässä nyt on tarkoituksena testata horoskooppien luotettavuutta.
Naiset usein näihin uskovat, joskus jopa miehet, vaikka naureskelevatkin. Ja kuten sanoin, olen itse epäilijä.
Mutta kiitos vastauksesta.
Oisko "naiset usein näihin uskovat" ennemminkin "harvat naiset näihin ehkä joskus uskovat"?
Pelimiesoppaissa neuvotaan kaikkia tällaisia hauskoja juttuja mitä voi naisille baarissa tehdä, kun naiset uskovat magiaan ja astrologiaan ja hokkuspokkukseen. Kädestä luenta ja muut kivat jännät jutut missä saa vähän ihokontaktia on hyviä. Naiset on ihan sulaa vahaa, vaikka eivät muka uskoisi, mutta kun nämä on tällaisia tunnejuttuja, joihin on kiva uskoa, jos siitä saa hyvän fiiliksen. Voi vaikka kertoa naisen horoskooppimerkistä jotain sellaista mikä imartelee naista. Sitten loppuillasta pääsee työntelemään lihaa rakoon.
Varmaan, jos joku baarissa tosissaan alkaisi selittämään horoskoopeista ja kädestä lukemisista, kysyisin hänen lääkityksen määrästä ja epäilisin riittävyyttä.
Tiedän kyllä, että naiset ovat alttiimpia uskomaan, mutta ei kai nuo ihan oikeasti vetoa naisiin...??
Totta kai toimii. Kysehän on vain hauskasta leikistä, johon ei tarvitse ihan täysillä uskoa, mutta leikin varjolla pääsee koskettelemaan naista ja kertomaan hänelle epäsuorasta imartelevia tai muka syventäviä juttuja hänen persoonastaan ja tulee sellainen fiilis naiselle, että on joku ainutlaatuinen yhteys löytynyt ja sitten loppuillasta pääsee pamputtamaan takaapäin, ah ah ah.
vähän aikaa sitten oli ketju jossa palstalaiset kertoivat horoskooppimerkkinsä :/
ööö...
Olet neitsyt.
Kauris?
Minäkö?
niin :)
En ole.
Mut jos erkki-täti ei ole neitsyt, sit hän on skopu.
Ihanaa, Erkki-täti, että olet palannut palstalle. Olet kirjoittajasuosikkini, lempeä mutta tarvittaessa piikikäs tyyli on iso kontrasti palstan kovaan ja terävään (mutta ilmiselvästi haavoittuvuuden peittävään) kirjoitustyyliin.
kaksoset..
Siis, luuletko että minä olen kaksonen? Vai kuka?
Ai hä? Mää? Kalat? Vai kuka? Oinas.
Eiku Ravut.
erkki-täti on jousimies?
Mä luulen, että erkki-täti on kauris.
Ilmeisesti pyyntöni oli liian monimutkainen toteutettavaksi. Annan esimerkin, ja nyt siis arvailen:
Periaatteen Mies/Janica/trollit: epäilisin äitylillä olleen hormonitoimintaa kesällä ja sen jälkilöylyissä syksyllä...veikkaan, että PM on syntynyt kesäkuussa. Kaksonen.
HulluTietomies: Syntynyt lokakuussa,vaaka.
IkisinkkuM: Tämä mies on loppuvuoden lapsukainen, ei kuitenkaan kiihkeä skorpioni. Hän on jousimieslapsi.
Jii007: Oma tahto, ja sillä mennään, mutta ihan reilusti...Oinas
NAL: Pelkoa, pöpöjä, Neitsyt...saattaa olla myös vaaka
ätmi: Härkä, kesällä tehty, härkäpäinen ja ilmeisen tyytyväinen
Tässä olivat vain osa miehistä, kohta tulee naiset ja ehkä jokunen mies.
äädämi:
Ei se ollut. En ole jutellut täällä niin paljon kenenkään kanssa, että alkaisin yhdistämään ketään eri horoskooppimerkkeihin. Sun kanssa sen verran, että heitin jo kaksi arvausta. Vielä on 10 jäljellä... :)
Mut jos tässä pitäisi arvella lisää, niin...
Kisu on joko vesimies tai oinas.
Kympin nainen on skorppari
Pimppis on leijona tai kalat
Ruiskukka on kauris
Eipä nyt tule tähän hätään muita mieleen.
onko sulla hätä
Ei. Onko sulla?
ei enää
No hyvä. Taisi Hotelli Helpotus pelastaa...