apua pahoinpitelyyn

ahdistunut ja peloissaan

anteeks siitä että tää on varmaan väärässä paikassa mutta en yhtään tiennyt mihin tämä olisi pitänyt laittaa. eli oon ite 14 ja tämä kyseinen poika 16, tarttisin nyt sitten apua. tää on tosi pitkä tarina enkä jaksa selittää taustoja mutta siis yks mun entinen säätö tuli meille eilen kun olin yksin. meillä oli ovi auki joten hän vain tuli sisään ja löi mua. no sitten hän pakotti mut pöydän viereen istumaan piti mua ranteesta kiinni ja alko hakkaamaan mun kättä hiusharjalla ja lastalla (saman teki molempiin käsiin). tämän jälkeen hän haki lasin sirun ja kysyi minulta rakastanko häntä ja muita kysymyksiä. joka kerta kun vastasin väärin hän viilsi käteeni, kun oli saanut tarpeekseen hän vain lähti. nyt en tiiä mitä pitäis tehdä, joillekkin kavereille oon kertonu mutta jotenkin ne vaikuttaa siltä etteivät uskoisi mua. mitä mun pitäisi tehdä?!

6

228

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensin....

      Jospa vaikka pitäisitte ovet lukossa?

    • nainen5

      Puhu ainakin vanhemmillesi ja koulterkkarille voisit myös puhua. Jos et kerro kellekään, niin pelkäät lopun ikääsi, kertominen helpottaa.

    • 19 + 12

      Rikosnimike on lievä pahoinpitely. Poliisin puheille.

      • ahdistunut ja peloissaan

        mutta jötkähän on alaikäinen, saako hän siitä jotain?


    • tara123123

      Menee poliisin kautta sosiaaliviranomaisille. Ilmoita heti poliisille, ehkä pahoinpitelijäsikin voi vielä havahtua ja lopettaa tulevaisuudessa väkivaltaisen käytöksen.

    • juupajoki

      Ei ole alaikäinen. Ikäraja tuomioon on 15 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe