Ostin viime talvena lämminvuoriset 5cm-korkoiset kengät koossa 40. Villasukan kanssa tuntui hyvältä, kunnes aloin astumaan linkkaan niillä jopa villasukankin kanssa (eivät tukeneet nilkkoja). Nyt kengät ovat käyttökelvottomat.
Nyt tilasin samaisesta liikkeestä 4cm-korkoiset VUORETTOMAT kengät koossa 39. Kotona alkoi tuntumaan villasukan kanssa, että kantapää nousee pikkuisen kävellessä. Nyt mietin pitäsikö nämä palauttaa. Kaiken lisäksi vertailin noita viime talven kenkiä näihin jotka tilasin ja huomasin, että nää 39 on isommat pituudeltaan kuin 40. :O Voiko 1cm matalampi korko vaikuttaa todella niin paljon?
Tulin siihen tulokseen, pitäisikö tilata nuo kengät, jotka tilasin viime talvena koossa 39. Niihin mahtuisi villasukka ja niitä voisi käyttää myös ilman villasukkaa.
=> Tahtoisin siis talvikengät, joihin mahtuisi villasukka ja joita voisi mahdollisesti käyttää myös ilman villasukkaa. Tai sitten vaihtoehtoisesti kahdet eri kengät.
Mitä tekisitte tässä tilanteessa?
Suuri kenkäongelma
avutonnnn
2
238
Vastaukset
- Kenkäfriiqqi
No en ainakaan ostaisi niitä vanhoja pienenpänä, kun kerran menivät jo linttaan. Osta laadukkaammat ja tukevamma nahkakengät. Istuvat paremmin ja kestävät paremmin. Äläkä nyt sitten mieti että kun "kaverin kaverin kaverilla oli joskus kalliit kengät ja ne hajosi heti!"...
- iuyhjk
Äläkä nyt sitten mieti että kun "kaverin kaverin kaverilla oli joskus kalliit kengät ja ne hajosi heti!"...
Aika erikoinen ohje. Olet kai kalliiden merkkikenkien orja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553