nyt masentaa ja pahasti...

laardiperä

Kävin vaa'alla ja 98.näytti olen keväästä lihonu 6.kiloo oma vika tietysti kun mässänny ja olutki maistunu reippaasti itku meinas tulla..omaan todella surkeen itsekurin.Millä ihmeellä onnistun pitämään näpit erossa viinaksista ja roskaruuasta olen 46.nainen ja vaan 158.pitkä että läskiä riittää

2

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen alkkis

      Sille, ettei pysty olemaan erossa viinaksista on nimikin, alkoholismi. Joten kannattais varmaan etsiä apua joltain toiselta palstalta. Luulen että roskaruuan syöminenkin loppuu jos pääset eroon alkoholista.

    • Oma päätös

      Mitä tavotteita sulla on loppuelämäksi? Kuinka pitkään elämään pyrit? Monelle sairaudelle ei pystytä paljoa tekemään mutta elämäntapasairauksia kyetään ennaltaehkäisemään monesti sataprosenttisesti. Jos jatkat nykylinjalla on se oma ratkaisusi ja siitä kärsivät sinä ja kansantalous. Toinen asia on välitätkö lainkaan itsestäsi. Voithan jatkaa kuin ennenkin ja saat loputkin elintasosairaudet. Mieti onko mitään syytä olemassa minkä puolesta haluat taistella. Jos ei ole miksi turhaan murehdit asiaa. Ei muutkaan murehdi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7706
    2. 107
      5888
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5147
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4516
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3210
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2947
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2898
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2434
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2427
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2036
    Aihe