Tänään jo yli 200 täynnä!

Ainakaan isoja uutisia en ole huomannut, mistä mahtaa olla kyse? Ihan normi syysnousua...?
9196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Heti kun alkoi pukkaamaan netissä noita "Usko hyvään" seurakuntamainoksia niin erot lähti kasvuun. Eipä voisi enempää naurattaa, ei usko ihmiset näköjään olemattomaan hyvään.

Äänestä

Seurakuntavaalit kehittävät monia kun uskoa tyrkytetään paikallislehdissä sivu tolkulla.

Äänestä

Jos seurakuntavaalit 9.11 ovat syynä, niin kevyttä keulintaa jatkunee suunnilleen 15.11 asti. Ja joulukuu on yhä lähempänä... Hyvin menee!

Äänestä
  • Sopiva päivämäärä srk-vaaleille jotk ovat katastrofaaliset. 911, USAn hätänumero ja WTCiskujen tunnus/päivämäärä, jenkkiläisitäin ilmaisten. Toki siellä se takoittaa syyskuun yhdettätoista.

    Äänestä

Selvä tason nousu eroissa 13.10 alkaen. Ehkä srk-vaalien tulo julkisuuteen mediaan voi vaikutta. Kirkko kuvittelee että se on positiivista jukisuutta sille mutta mikä tahansa julkisuus kirkole on hyvää julkisuutta kirkosta eroamiselle.

Alkukuukausi 1-12 päivät lupailivat vain n. 3500 eroa, nyt varmasti mennään yli 4000, 4500 hyvinkin mahdollista, jopa kolmanneksi paras lokakuu, joka nyt on viime vuoden reilut 4700 eroa.

Srk-vaaleista sen verran että K&k:ssa oli mielipidekirjoitus jossa haukuttiin srk- valikone pataluhaksi. Teknisesti kökkö, työläs ehdokkaille täyttää, jonka takia vastausaikaa pidennettiin kun vastauksia puuttui niin monelta ehdokkaalta. Voi tietty olla että eivät osaa/haluakaan vastata. Sinne on varmaan haalittu ties kuinka avuttomia, tietämättömiä ja kenties jopa vastahakoisia ehdokkaiksi.

Kovaa kritiikkiä sai sekin että vastaukset julkistettiin jo ennen aikojaan, ja e voi vaikutta mattimyöhäisten ehdokkaiden vastauksiin vaalikoneen kysymyksiin.

Äänestä
  • Jeps! Any news is good news!

    Äänestä

Väkisin väännetty "Kirkosta eroamisen hiipuminen" on piristänyt menoa pk-seudulla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olly kirjoitti:

Ainakaan isoja uutisia en ole huomannut, mistä mahtaa olla kyse? Ihan normi syysnousua...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu