Olen viimeksi käynyt oulussa vuonna 2008 kun ammattikoulussa teimme sinne pieni muotoisen luokkaretken.
Millainen paikka oulu on vuonna 2014 sinkuille?
millainen paikka Oulu on sinkuille?
8
110
Vastaukset
- PÖÖ
Tää o hyvä keskustelu, kiinnostaa kans ;)
- oululainen
Kuten yleensä Suomen kaupungit, hyvä naisille ja huono miehille.
- hämmentynyt
Miten voi olla hyvä naisille mutta huono miehille. Vai onko Oulussa niin paljon lesboja?
- ätmi
Siellä on paljon tekniselle alalle kouluttautunutta miesväestöä, joka raapii nyt muniaan, kun Nokia lähti.
- ätmi
Moni niistä on varmasti sinkku, koska nainen jättää aina miehen kun mies joutuu työttömäksi.
- neito Oulu
empä ole törmännyt kuin pillun perässä juokseviin miehiin..ei hyvältä näytä
Oulu on kiva kaupunki. Muuttaisin takaisin, jos siellä olisi töitä ja jos en olisi jo valmiiksi hankkinut jonkinlaista alkeellista elämää täältä etelästä.
En kuitenkaan muuttaisi sinne kumppanin löytämisen toivossa. Oulu on kyllä opiskelijakaupunki, mutta koska siellä on teknillinen tiedekunta ja matem--- eikun autistieteellinen tiedekunta, ei väestö ole kuitenkaan naisvoittoista. Kaiken muun pahan lisäksi Oulussa on OLLUT paljon teknologia-alan yrityksiä, mikä tarkoittaa että miehet ovat myöskin jääneet kaupunkiin.
Naisilla on siis varaa valkata jännimmät päältä. Ainakaan minä en edes opiskelijana löytänyt sieltä mitään seurustelusuhteen tapaistakaan. Nyt tietysti, kuten ätmi totesi, moni mies on jäänyt työttömäksi. Kunnolliset naiset eivät ole kuitenkaan eronneet heti, ja loput jotka ovat, ovat tottuneet kuitenkin sellaiseen yltäkylläisyyteen, että turha elätellä toiveita, jos et sattumalta ole nimimerkin suojista kirjoitteleva Björn Wahlroos, tai sinua ei ole palkattu Kärppien keskushyökkääjäksi.Se aika minkä asuin siellä pari vuotta sitten, niin kyl se on sanottava suoraan kuten joku jo tuossa aiemmin totesi että huono miehelle mutta hyvä naiselle. Siis seuran löytymisen kannalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4881835Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3781557Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641368Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H171350- 103945
- 51909
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19906Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15761Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65756Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7742