millainen paikka Oulu on sinkuille?

ookko nää..

Olen viimeksi käynyt oulussa vuonna 2008 kun ammattikoulussa teimme sinne pieni muotoisen luokkaretken.

Millainen paikka oulu on vuonna 2014 sinkuille?

8

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PÖÖ

      Tää o hyvä keskustelu, kiinnostaa kans ;)

    • oululainen

      Kuten yleensä Suomen kaupungit, hyvä naisille ja huono miehille.

      • hämmentynyt

        Miten voi olla hyvä naisille mutta huono miehille. Vai onko Oulussa niin paljon lesboja?


    • ätmi

      Siellä on paljon tekniselle alalle kouluttautunutta miesväestöä, joka raapii nyt muniaan, kun Nokia lähti.

      • ätmi

        Moni niistä on varmasti sinkku, koska nainen jättää aina miehen kun mies joutuu työttömäksi.


    • neito Oulu

      empä ole törmännyt kuin pillun perässä juokseviin miehiin..ei hyvältä näytä

    • Oulu on kiva kaupunki. Muuttaisin takaisin, jos siellä olisi töitä ja jos en olisi jo valmiiksi hankkinut jonkinlaista alkeellista elämää täältä etelästä.

      En kuitenkaan muuttaisi sinne kumppanin löytämisen toivossa. Oulu on kyllä opiskelijakaupunki, mutta koska siellä on teknillinen tiedekunta ja matem--- eikun autistieteellinen tiedekunta, ei väestö ole kuitenkaan naisvoittoista. Kaiken muun pahan lisäksi Oulussa on OLLUT paljon teknologia-alan yrityksiä, mikä tarkoittaa että miehet ovat myöskin jääneet kaupunkiin.

      Naisilla on siis varaa valkata jännimmät päältä. Ainakaan minä en edes opiskelijana löytänyt sieltä mitään seurustelusuhteen tapaistakaan. Nyt tietysti, kuten ätmi totesi, moni mies on jäänyt työttömäksi. Kunnolliset naiset eivät ole kuitenkaan eronneet heti, ja loput jotka ovat, ovat tottuneet kuitenkin sellaiseen yltäkylläisyyteen, että turha elätellä toiveita, jos et sattumalta ole nimimerkin suojista kirjoitteleva Björn Wahlroos, tai sinua ei ole palkattu Kärppien keskushyökkääjäksi.

    • Se aika minkä asuin siellä pari vuotta sitten, niin kyl se on sanottava suoraan kuten joku jo tuossa aiemmin totesi että huono miehelle mutta hyvä naiselle. Siis seuran löytymisen kannalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3175
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1234
    3. 66
      1173
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      978
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      866
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      819
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      732
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      721
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe