Siinähän se otsikossa jo olikin. Nukutti ja vauva nukkui vain puoli tuntia. Vauva vain hymyili anopille ja kuvitelkaa mitä hän sanoo! Haista paska! Ja toinen hymyilee ja napittaa silmiin. Ei hauskaa ainakaan minusta.
Vastaukset 8
- Johannesnesnes
Minusta oli hauska läppä. :) Vauva ei mitään tajunnut. Hymyili vaan onnellisena, heh.
- ftgjjih juu
Onko se anoppisi suorapuheinen? Käyttääkö kirosanoja joka toisena sanana ja puhuu mitä sylki suuhun tuo? Vauva ei tosiaankaan vielä ymmärrä puheen sisältöä.
- 9521
Huumoria. Ei sen kummempaa. Älä nyt ota kaikkea niin täydestä, elämä ei aina olen niin vakavaa.
- 0100
Niin. Kai mä oon tosikko sitten, mutta en vois koskaan sanoa vauvalle niin :(
- Huu-huu-huumoria
0100 kirjoitti:
Niin. Kai mä oon tosikko sitten, mutta en vois koskaan sanoa vauvalle niin :(
Nyt ei oikein avaudu. Mikä siinä oli huumoria?
Elämä ei tietenkään ole vakavaa, mutta en ole eläissäni nauranut tuollaiselle heitolle.
Ei ole vauvankaan velvollisuus oppia nauramaan mummon tokaisuille.
Mutta jos mummo sitä toivoo, niin kyllä lapsesta nokkavan hölösuun nopeasti saa kasvatetuksi. - Voi kakka mikä mummo!
Huu-huu-huumoria kirjoitti:
Nyt ei oikein avaudu. Mikä siinä oli huumoria?
Elämä ei tietenkään ole vakavaa, mutta en ole eläissäni nauranut tuollaiselle heitolle.
Ei ole vauvankaan velvollisuus oppia nauramaan mummon tokaisuille.
Mutta jos mummo sitä toivoo, niin kyllä lapsesta nokkavan hölösuun nopeasti saa kasvatetuksi.Kaikenlaisten ihmisten kanssa täällä joutuu opettelemaan luovimaan. En tykkäisi minä, jos joku sanoisi edes lemmikilleni haista paska. Kummallista käytöstä mummolta. Jos se oli tilannehuumoria siinä, että vaavilla oli haisevat vaipoissaan, niin silloin ok, vaikken itse sanoisi vaaville paska, vaan kakka. Ei ymmärrä vaavi vielä, mutta myöhemmin ymmärtää, oska kieli opitaan ympäristössä puhutusta kielestä ja kielenkäytöstö.
- Tiia-Liisa
Ei ole helppoa sullakaan. Minä taas kuulin vasta vuosien päästä naapurilta, että anoppi (asuu 500m päässä) oli sanonut naapurille, että HÄN on kasvattanut MEIDÄN lapset. Hohhoijaa, ei varmaan. Ei asuta edes samassa taloudessa emmekä ole ottaneet häntä meidän arkeen. Molemmat mummot ovat olleet tasa-arvoisia asuinpaikasta riippumatta. Minusta sinun täytyisi vaan opetella sanomaan oma kantasi asiaan silloin kun tilanne on "päällä" eikä vaieta. Itse olen aikoinani tehnyt sen virheen.
- haistite
joo.. kyllä ne sen haistttelun oppii kuitenkin melko pieneä että ihan sama, vaikka mummo leikillään paskaa haistttelee niin voi vielä vuoden sitä harrastaa, ilman että vauva muistaa siitä 4 vuotisena sanaakaan.. varmaan ollut ne tavarat housuissa, eli tilannehuumoria.. on täällä tiukkapipoista menoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid149974En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44697Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23628Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.124619- 67595
- 36552
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää154530Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni33520Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34518