Työ itsessään on palkka

Suut soukemmalle

Kaikille palkankorotuksista naukuville: muistakaa, että se, että tänäpäivänä olette töissä, on jo palkka itsessään! Kannattaa tyytyä siihen mitä saa, koska aina on tulossa toinen, joka pystyy tyytymään vähempään.

5

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeutta töihin

      Miten sillä "työllä itsellään" maksetaan kaikki eläminen? Miten sillä ostetaan ruokaa, maksetaan laskut, maksetaan vesi, maksetaan sähköt, maksetaan hygienia, maksetaan terveydenhuolto, maksetaan lääkkeet jne.

      Kyllä se on se oikea, rahallinen palkka, jolla nuo asiat maksetaan. Ei orjatyölle ja riistopalkoille!

    • konnapuolue-kok

      kokkarihomon aloitus,oma napa lähimpän ja ahne paskiainenkin vielä!!!!!!!!!!1

      käteisen ja stubidon kätyri....hirtee siitä--hushus!!!!!!!

    • Halkaistua leipää

      Kaikille palkankorotuksista naukuville: muistakaa, että se, että kun tänäpäivänä saatte palkkaa, on se jo työ itsessään! Kannattaa vaatia aina lisää, koska Jeesuskin aina sanoi, että kysyvälle annetaan. PS: Oikea puoluekortti ja uskontokunnan jäsenyys jeesaavat.

    • sitenvain

      Nii kaua ku herrain palkat nousee saavat myös työntekijätki nostattaa palkkaans! STNA!
      Ei sit yhtää kannat herraa kumarrel, mieluummi potkast lujaa munil...

    • werfcw3e324e23

      Suurimman osan palkka riittää normaaliin elämiseen, 99%:lla. Se normaali eläminen siis että voit käyttää rahaa vähän valikoivammin, asumis kuluthan meillä on huimat suhteessa tuloihin että ei se palkan korotuskaan haitaksi ole.

      Duunareilla on vähän se että elätkö velaksi vai säästätkö, mitä eroa tässä on loppujenlopuksi, no toki velasta vedetään vähän välistä mutta jos et hanki velaksi niin ensin pitää käydä 20 vuotta töissä ennen kuin voi ns hankkia mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5037
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1624
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      228
      937
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      863
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      813
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe