Voisiko joku kertoa jonkun hyvän epilaattorin, jolla voisi poistaa myös karvat bikinirajoilta? Ja jos voisitte kertoa sen ominaisuuksista ja mistä semmoisen voi ostaa.
Epilaattori?
3
162
Vastaukset
- Kannattaako?
Periaatteessa kaikilla epilaattoreilla voi poistaa karvat bikinirajasta. Mutta se on erittäin kivuliasta ainakin aluksi eikä kukaan valmistaja edes suosittele kyseisen alueen epilointia laitteellaan. Pahimmillaan epilaattori voi vaurioittaa herkkää ihoa koska alapään karvoitus istuu tiukasti karvatupissaan ja iho on löysää (ainakin pingoitettava iho tiukalle epiloidessa).
- Ei kannata
Vaarallista, veri lentää haavoista ja naarmuista mitä epilaattorin terä saa aikaan ohueen nahkaan intiimialueella, ei kannata edes kokeilla saatikka ostaa epilaattoria alapään karvojen poistoon.
Höylällä ensimmäisellä kerralla jatkossa sähköpartakoneella, kivutonta ja siistiä. - Terä!?
Ei kannata kirjoitti:
Vaarallista, veri lentää haavoista ja naarmuista mitä epilaattorin terä saa aikaan ohueen nahkaan intiimialueella, ei kannata edes kokeilla saatikka ostaa epilaattoria alapään karvojen poistoon.
Höylällä ensimmäisellä kerralla jatkossa sähköpartakoneella, kivutonta ja siistiä.Eihän epilaattorissa ole mitään teriä. Pyörivä pinsettirumpu voi kylläkin napata kiinni löysästä ihosta ja tekee pieniä haavoja.
Höylälläkin voi saada aikaiseksi haavoja, ladyshaveri on kätevin. Mutta miehethän voi ajella samalla koneella molemmat päänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454452Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232899Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412652Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811644Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161528- 501238
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 591003
- 45996