Olen tapaillut yhtä miestä 3 kk. Seksiä ei ole ollut kertaakaan. Siis ei kertaakaan varsinaista aktia, muuta kyllä. Miehen etektio lopahtaa heti. Mies kyllä haluaa tavata ja viettää vapas-aikaa yhdessä ja muuten kyhnää koko ajan. Minä olisin kyllä halukas. Mistä voi moinen johtua? Onko toisia naisia että muina aikoina panee niin paljon ettei enää pysty?! En tajua tätä, miten 37 v mies voi olla näin kyvytön? Otakdun kuitenkin ettei minussa ole vikaa ettei halua minua kun yritystä on kuitenkin ja kyhnää koko ajan.
Tapailtu 3 kk, ei seksiä vieläkään?!
15
685
Vastaukset
- Luulenpa näin
Tyypillinen esimerkki pornon suurkuluttajasta, joka saa tyydytyksen vai oman käden kautta pornonaisille. Kyllä noin tuoreessa suhteessa yleensä seksi on aika hallitsevassa asemassa. Tai sitten niin kuin epäilet, että on muitakin naisia.
- kokemusta on
No tuohan nyt on selvä.
- Onnea yritykseen
Juoko runsaasti, polttaako? Näillä voi olla vaikutusta fyysiseen toimivuuteen. Olettaisin, että vika voi olla henkisellä puolella, jänskättää niin kovasti ettei asiasta tahdo tulla mitään. Asia on arka, mutta pakkohan siitä on keskustella, jos meinaatte vakavasti seurustella ja apuakin saa varmasti asioihin ammattiauttajilta.
- ei sillä pelaa
Ahaa, oot sääki tavannu ton kiltin miehen?
- Arvailuja
Kaikki miehet eivät ole ns. p*nokoneita, jolla seisoo heti kun näkee alastoman naisen.
Toiset miehet tarvitsevat aikaa ja tutustumista, jotta saavat "pelinsä" toimintakuntoon. Voi olla että hän tarvitsee tavallista enemmän tunnetta kehiin, jotta pystyisi saamaan erektion?
Myös aikaisempien suhteiden negatiiviset kokemukset voivat vaikuttaa, olettaen että hänellä on niitä ollut. Ja saanut jossain niissä ns. pahasti näpeille? Uuden suhteen aloittaminen ja rakentaminen voi olla silloin vaikeaa.
Tuossa iässä tulee mieleen myös elintavat, jos mies tupakoi tai käyttää liikaa alkoholia niin se on todella hyvä erektiontappaja. Puhumattakaan siitä jos yleiskunto on huono.
Jos miehen kunto ja elintavat ovat hyvät, niin epäilisin että nuo erektiovaikeudet liittyvät henkiselle puolelle. Toki hänellä voi olla testosteronitasot matalalla. Sinkkitablettien syöminen auttanee tähän vaivaan.
Lopuksi, jos olette koittaneet yhdyntää, eikä mies ole tottunut käyttämään kondomia, niin se voi myös häiritä erektion saamista/ylläpitoa. Varsinkin, jos on väärän kokoiset kumit, ja niitä joutuu ns. repimään/venyttelemään munan päälle. MySize kumeilla on laaja valikoima eri kokoja.
Mutta, puhumallahan nämä asiat selviävät. Sinussa tuskin on mitään sellaista vikaa, mikä estäisi erektion. Varsinkin, jos mies kerran tykkää luonasi käydä :-).
Itsellä ollut myös samanlaisia ongelmia uudessa suhteessa, mutta niistä on selvitty keskustelemalla. Siitä suuret kiitokset nykyiselle kumppanille, jolla oli kärsivällisyyttä ja ymmärrystä. No, lopussa kiitos seisoi (sananmukaisesti), ja hän sai korkojen kera takaisin.
Olen huomannut, että tarvitsen tunnetta ja toisen tuntemista, että hommat alkavat pelittämään. Nuorempana (nyt 44) useampi suhde kariutui siihen, etteivät naiset jaksaneet odotella meikäläisen "heräämistä". Eli yhden yön suhteet eivät ole minua varten.
Tämä näin miesnäkökulmasta pohdittuna....- En tajua!!
Kiitos miesnäkökulmasta! No miehen kunto on täysin nolla, ja alkoholia menee viikonloppuisin aika paljon. On myös puhunut tuosta tunnejutusta ja ettei yhden yön duhteita harrasta. Olen yleensä törmännyt täysin vastakohtaisiin miehiin, niin en oikein osannut tai osaa suhtautua tähän ilman epäilyjä. Mutta keskustelemallahsn nämä selviää toivottavasti
- Hyvää jatkoa
En tajua!! kirjoitti:
Kiitos miesnäkökulmasta! No miehen kunto on täysin nolla, ja alkoholia menee viikonloppuisin aika paljon. On myös puhunut tuosta tunnejutusta ja ettei yhden yön duhteita harrasta. Olen yleensä törmännyt täysin vastakohtaisiin miehiin, niin en oikein osannut tai osaa suhtautua tähän ilman epäilyjä. Mutta keskustelemallahsn nämä selviää toivottavasti
Itse seurustelin aikanaan miehen kanssa, jolla oli samanmoinen ongelma. Kannattaa miettiä, että kannattaako alkaa seurustelemaan miehen kanssa, joka ryyppää viikonloput, hänellähän voi olla alkoholiongelma. Oma suhteeni loppui sen hänen alkoholin käyttönsä takia, kun se ei ollut hänellä hallinnassa. Toisille tuo alkoholinkäyttö on joka viikonloppuinen rituaali, mutta itse en voisi enää hukata viikonloppujani sellaisen sivusta katsomiseen ja viettää aikaa yksin, kun toinen huitelee ties missä.
- En tajua!!
Niinpä! Ukko huitelee kyllä mun tykönäni mutta tosiaan juoden. Välillä en jaksa katella niin ryyppää ja bilettää kavereidensa kanssa. Minä nautin silloin omia menojani. Enkä halua edes kyllä tietää mitä noilla reissuilla tapahtuu..onnistuuko ne panot sitten silloin..
- Jenniina Maaria
Jos mielestäsi tuo on sitä, mitä suhteelta haluat, niin siitä vaan. Oma on valintasi. :/ Minulle ei kelpaisi.
- 8+6
No on todella outoa. Onko teillä mitään kemiaa toistenne kanssa? Kannattako koko homma ylipäätään?
- En tajua!!
Kemiaa on vaikka muille jakaa ja kiihkeätä aina siihen asti, kunnes pitäisi aloittaa varsinainen seksi, niin miehellä lopahtaa. Suu-ja käsipeli kyllä onnistuu. Sanoisinko että turhauttavaa, mutta sitähän en miehelle voi sanoa, koska tuntuu käyvän ittetunnon päälle enemmänkin.
- .......
En tajua!! kirjoitti:
Kemiaa on vaikka muille jakaa ja kiihkeätä aina siihen asti, kunnes pitäisi aloittaa varsinainen seksi, niin miehellä lopahtaa. Suu-ja käsipeli kyllä onnistuu. Sanoisinko että turhauttavaa, mutta sitähän en miehelle voi sanoa, koska tuntuu käyvän ittetunnon päälle enemmänkin.
Tiedätkö, onko hän pornon suurkuluttaja? Heiltähän tuo normaali yhdyntä ei tahdo onnistua.
- 18 + 13
En tajua!! kirjoitti:
Kemiaa on vaikka muille jakaa ja kiihkeätä aina siihen asti, kunnes pitäisi aloittaa varsinainen seksi, niin miehellä lopahtaa. Suu-ja käsipeli kyllä onnistuu. Sanoisinko että turhauttavaa, mutta sitähän en miehelle voi sanoa, koska tuntuu käyvän ittetunnon päälle enemmänkin.
"Suu-ja käsipeli kyllä onnistuu."
Yhdyntää siis kaipaat. Kaikki eivät siitä puolesta niin välitä.
Kaipaatko yhdyntäorgasmia vai tunnetta siitä, kaikki menee kaavan mukaan?
Jos mies on päällä, huonokuntoinen uupuu lihasrasituksesta ja lopahtaa. Jos nainen on päällä, se ei välttämättä hiero miehen paikkoja kunnolla.
- kysynpä
Niin erilaisia olemme. Miksi hoppu - eikö nykyaikana voi seurustella hyppäämättä heti sänkyyn? Ja mikä ryyppäävässä huonokuntoisessa miehessä viehättää - jos saan kysyä?
- sanos muuta
Sanos muuta. Aloittaja lienee nainen, jonka ainoa päämäärä elämässä on saada itselleen mies. Ei väliä minkälainen, kunhan on joku. Ettei vaan kukaan pääse sanomaan, että jotain vikaahan hänessä on kun ei miestä löydä. Eli naiseuden tarkoitus on hänelle se, että on mies rinnalla. Muuten tuntee itsensä huonoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam16511241Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496461Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö584684Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju644557K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon804498Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754072Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta973823- 863492
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1623371Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä183246