Lapset pelinappuloina?

ovatko lapset oleet esteenä romasseille?Oletteko yhdessä vain lasten takia?
1613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis lapset esteenä "romanssille". Mitähän tuo sana sinun varastossasi tarkoittaa, minun, aika lyhytaikaista kanssakäymistä ja tietenkin on este, jos "romanssi" kestää muutaman kuukauden, ei todella kannata uhrata parin-kolmen lapsen hyvinvointia ja toisen puoliskon mielenterveyttä. Yhdessä voidaan olla monesta syystä, mutta lapset ovat kyllä hyvä syy. Jos koti on turvallinen, riidaton, hyvä kasvuympäristö niin vastuuntuntoinen isä/äiti ei pane romanssia etusijalle vaikka ah voi ihanaa- tunnelmaa ei enää olekaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katselija kirjoitti:

ovatko lapset oleet esteenä romasseille?Oletteko yhdessä vain lasten takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu