Naisetko ei katso pornoa?
http://www.stara.fi/2014/10/27/pornosivusto-paljasti-tata-naiset-hakevat-aikuisviihdesivuilta/
"Naiset katsovat palvelusta eniten lesbo- ja homoseksiä. Naiset katsovat yrityksen mukaan lesboerotiikkaa jopa 132 prosenttia enemmän kuin miehet, ja lesbian-sana on hameväen eniten käyttämä hakusana palvelussa."
"Naisten listalla sen sijaan komeilevat kimppakiva, rankempi seksi ja bondage."
http://www.stara.fi/2014/10/27/pornosivusto-paljasti-tata-naiset-hakevat-aikuisviihdesivuilta/
"Naiset katsovat palvelusta eniten lesbo- ja homoseksiä. Naiset katsovat yrityksen mukaan lesboerotiikkaa jopa 132 prosenttia enemmän kuin miehet, ja lesbian-sana on hameväen eniten käyttämä hakusana palvelussa."
"Naisten listalla sen sijaan komeilevat kimppakiva, rankempi seksi ja bondage."
Vastaukset 33
Vanhimmat
Olen yllättynyt ettei Kis-kisu ole vastannut tähän mitään. Ei varmaan vain ole huomannut.
kun minäkään en ole vastannut vielä mitään...
No päästän sinut piinastasi ja kommentoin, että tiedossani siis on, että myös monet naiset katsovat pornoa. Itse en kuitenkaan katso enkä halua koskaan aloittaakaan. Hyvin oudolta tuntuisi hakea innoitusta tuntemattomilta (tod.näk. ongelmaisilta) ihmisiltä omaan seksuaalisuuteeni.
koira tai edes kaalimato?
Tykkään miehistä. Miehestä.
No mitäs ihmeellistä siinä on, jos naisetkin katselee pornoa?
Sitä ihmeellistä, että naiset on niin kovia tuomitsemaan miesten pornon katselemisen ja väittävät usein, että eivät itse voi katsoa pornoa, koska siinä esineellistetään naisia.
No en usko, että nykypäivänä on niin fanaattisia naisia kovinkaan paljoa. Nykyään kun naisillekin suunnattua laadukasta kamaakin on hyvin tarjolla.
En itse tunne ketään naista, joka tuomitsisi sen jollain tapaa.
Stara ja pornosivu itse ovat molemmat arvottomia lähteitä, mutta esim. "Naiset katsovat yrityksen mukaan lesboerotiikkaa jopa 132 prosenttia enemmän kuin miehet" voi pitää paikkaansa siten, että keskimääräinen pornoa katsova nainen katsoo 132 prosenttia enemmän jne. Ei pidä ymmärtää väärin - lesbopornokin on miehille suunnattua ja varmaan vähintään 95% sitä kuluttavista on miehiä.
Apua tämä on sitten tosi noloa....mutta olen nainen ja olen koukussa pornoon, katson pornoa melkein joka päivä. En osaa sanoa mikä siinä oikein koukuttaa.
Haa... joku ätämi siellä taas
Vajaa viidesosa naisista on koukussa pornoon. http://www.telegraph.co.uk/science/11016874/Sex-Women-just-as-easily-hooked-on-online-porn-as-men.html
En ole mies enkä mikään atm vaan nainen ja kaikki mitä sanoin on totta.
Minkälaita pornoa katsot. Minkä ikäinen olet. Mitä sulla on päälläsi tällä hetkellä ja missä asut. Viimeiseen kysymykseen voit jättää vastaamatta.
Hetero ja homopornoa, olen 21 vuotias. Minulla on päällä pitkähihainen paita ja legginsit, asun Pohjois-Savossa. Mitä muuta haluat tietää?
Mikä on suosikkipornosivustosi, näyttelijäsi ja minkälaiset leggingsit?
Katson pornoa, tosi harvoin tosin, enkä tuomitse miesten pornon katsomista. En tosin yhteistä aikaa miehen kanssa haluaisi käyttää pornon katseluun tai edes siitä keskusteluun.
Kimppakiva, rankempi seksi ja bondage kuvaavat aika hyvin sitä pornoa, mitä itsekseni katson. Mutta aivan kuten fantasioidenkin suhteen, niin mitään noista en haluaisi toteuttaa livenä.
(No, ehkä tietynlaista bondagea ja vähän rankempaa kamaa... ;))
glory hole sluts.. hyvää menoa on ja paljon;)
Huh huh. Palstakurpat katselee jotain rajua pornoa, kun me ätmit katsotaan vain niitä "naisille suunnattuja" romanttisia eroottisia panopätkiä, joissa kauniisti valaistuissa makuuhuoneissa rakastellaan pitkän ja perusteellisen esileikin päätteeksi.
Sellasta romanttista rakastelua voisi harrastaa itse. Raju porno taas on fantasiaa, viihdettä, miksi sitä voisi sanoa. En välttämättä itse olisi kahden miehen kanssa samaan aikaan, naisen kanssa tai haluaisi herätä siihen kun joku tuntematon mies nuolee ;)
No ette todellakaan katso. :D Mitä enemmän pornoa katsoo, sitä vaikeampi siitä on löytää sopivia ärsykkeitä ja koko ajan pitää mennä syvemmälle. Kohta huomaa katsovansa paskaa syöviä kääpiöitä nussimassa lehmiä. Sama sääntö pätee kuin muidenkin huumeiden kanssa. Ne vanilla-pätkät on vaan portti kovempiin juttuihin.
Ei pidä paikkaansa.
Nimim ikänsä pornoa vahdannut.
Sitten et ole koukussa siihen. Jos kerran tai kaksi viikossa katsoo, niin silloin riittää kevyempikin kama. Päivittäinen tumputus kuitenkin aiheuttaa sen, että aivot alkavat vaatia tehokkaampaa stimulaatiota saman tuloksen saavuttamiseksi.
Ehkä näin.
Mutta en usko sen johtavan siihen, että sentään paskaa syöviä kääpiöitä katsellaan lehmää nussimassa.
Jos tuollaiseen hurahtaa niin päässä on jotain vinksallaan jo ennestään.
Luulen, että terve ihminen vain yksinkertaisesti kyllästyy katsomaan pornoa ja etsii sitä stimulaatiota elävän kumppanin kanssa sekstailusta.
Ehkäpä. Kaikista kovin juttu pornossa on tähän mennessä ollut jos nainen saa aidon orgasmin ja siitä en saa kyllikseni. Ne mekaaniset jyystöpätkät oli vain portti tähän kaikkein kovimpaan kamaan, jota joutuu etsimään todella pitkään, että löytyy kaiken sen roskan seasta. Useammin näissä pitkällä esileikillä varustetuissa vanilla-pätkissä sellainen löytyy kuin missään kääpiöiden ryhmäpanoissa.
Hmm. Nyt pitää yrittää tehdä helkan miesmausta (ja siten tämänhetkisestä miesystävästä) pika-analyysiä pornopaljastusten perusteella... Katsotaan osuisiko yhtään sinne päinkään.
Olisko se tämänhetkinen miehesi kenties:
- Sinua jonkun 3-6 vuotta vanhempi?
- Sinua selvästi isokokoisempi?
- Hurmannut sinut itsevarmalla mutta turvallisen tuntuisella käytöksellään?
- Seksissä mies aina päällä tai takana? (Itse et ole koskaan päällä)
- Ehkäpä tulevaisuudessa haluat kokeilla miehen kanssa sitä että mies laittaa sinut käsiraudoilla, tms. käsistä kiinni sänkyyn?
Jos mies on kovin unelmatapauksesi, niin silloin lähden siitä että se varmastikin myös jotenkin vetoaa sinuun tuolla seksuaalisella puolella. Ja jos kerran tuollainen porno vetoaa sinuun, niin oletan että sinuun vetoaa sitten seksuaalisesti erityisesti se asetelma, jossa "se itsevarma mies ottaa sinut".
Täyttä kyökkipsykologiaa, mutta kunhan leikilläni analysoin millainen mielikuva helkasta nyt tuon pornopalajastuksen myötä muodostui. :D
Vittu mä repesin taas! Kokemattomat palstamiehet tekee naisista analyysiä!
ht pääsi viime kesänä poikuudestaan, että tiedä sä vaan se!!!
naiset haluaa iso miestä ja mielään kahta samaan tai kolmea samaan kimppaan. Täysi täyttö on naisten mieleen.
HC-pornoa naiset laukea kyllä oikeasti. Erityisesti ryhmäpanoissa ja panokoneissa.
Naiset jotka harrastaa lohtusyömistä fantasioivat myös tupla- ja triplapenetraatiosta. Se on se täysi tunne.
porno mukaanlukien pakkaa kehittymään HC menoksi.. Eli, kovaa sen olla pitää ja yhä kovenevaa.
Noissa panokoneissa (sybian) laukeaa kyllä, mutta en oikein syty näistä lelujutuista. Lesboilussa on usein oikeita orkkuja, mutta miehen ja naisen välisissä ovat harvinaisia.