Kaipaan seksiä...

surullinen.

En olisi ikinä uskonut, että tämä menee näin päin.
Mutta minä, nainen, kaipaan suhteessamme seksiä.
Suhdetta on takana 3 vuotta, ja suurimman osan ajasta mieheni on ollut se, joka halusi jatkuvasti seksiä.
Joskus seksiä oli mielestäni jopa liian usein.
Mutta nyt, seksi ja läheisyys on kadonnut kokonaan.
Meillä on tässä pieni asumisero päällä, mutta tapaamme mieheni kanssa päivittäin.
Tilanne oli tällainen jo ennen sitä, kun mies muutti.
Seksi katosi jo reilu kuukausi sitten.
Tällä hetkellä suhteessa läheisyys käsittää; nopea halaus kun mies tulee käymään, sohvalla vierekkäin istuskelua, mies pussaa minua otsalle/poskelle, halaus kun mies lähtee pois.
Minä olen nähnyt viimeisen kahden viikon aikana joka yö unta, että pääsen sänkyyn mieheni kanssa.
Kaipaan seksiä, kaipaan suutelua, kaipaan normaalia läheisyyttä rakkaani kanssa.
Kun kysyin mieheltäni tänään, miksi hän ei halua tehdä mitään, oli vastaus vain outo "en tiedä, haluan ottaa hetken rauhassa ja käydä vain katsomassa sinua".
Pelkään, että hänellä on joku toinen ja/tai hän on mennyt sänkyyn toisen naisen kanssa, eikä hän nyt halua seksiä kanssani, koska potee syyllisyyttä...
Pelkään myös, että alan katsomaan muita miehiä sillä silmällä, vaikka rakastankin miestäni yli kaiken.
Naisellakin on tarpeensa...

5

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tautinenko

      Oliskohan miehesi käynyt vieraissa ja saanut sukupuolitaudin, jota ei halua tartuttaa sinuun? Tai sitten hänellä on toinen nainen hoidossa.

    • mies ei ole kone

      Kun teillä on asumisero päällä, niin miksi miehen pitäisi sua panna? Eikös hetkeksi erilleen muuton tarkoitus ole miettiä rauhassa, mitä elämältä haluaa ja haluaako jatkaa toisen kanssa?
      Sä ihmettelet seksin katoamista ja silti sanot, että joskus seksiä oli mielestäsi jopa liian usein. Miten silloin käyttäydyit miestä kohtaan kun susta tuntui, että ei taas seksiä? Torjuitko hänet?

      Jos mies sanoo, ettei halua seksiä, haluaa vaan viettää aikaa sun kanssa, niin se tarkoittaa myös, ettei hän halua seksiä sun kanssa. Et sä voi häntä pakottaa. Anna miehen olla rauhassa seksin suhteen. Onhan sulla kaksi kättä, käytä niitä puutteeseen.

    • huokaus..

      Täällä asutaan yhdessä, mutta viimeisen kolmen kuukauden aikana seksiä on ollut kaksi kertaa. Kaipa pidemmän päälle tämäkin homma menee asumuseroksi. Ja eroksi.

      • sarkkuli2

        Täälläkin asutaan yhdessä ja viimeksi ollut toukokuussa, mies ei halua.


    • Anna mun olla...

      Ja minä en halua täällä päässä,nainen,Mies painostaa koko ajan seksiin,mutta kun ei vaan huvita.Ollaan oltu yhdessä toista kymmentä vuotta.Ahistaa.Saispa olla rauhassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe