Ihastunut

Pessu

Moii!

Olen 12v poika ja olen ihastunut yhteen tyttöön, tää on meijän luokalla ja oon tuntenut sen eskarista asti. Ei riitä rohkeus kertoo tunteista ja mistä saisin tietää onks se ihastunut muhun? Ainakin eskarissa sen kaveri sano että se "rakastaa mua" ja haluu tavata mut, kyllä 6 vuotiaillakin voi olla tunteet? :D
Se on tavallaan mun kaveri mutta haluisin ehkä jotain isompaakin. Olen kerran ollu sen syndeillä, ja siellä oli tosi kivaa.
Se on ehkä ihastunut yhteen toieen meijän luokkalaiseen joka on niinku 2 kertaa komeempi kun mä :D
Ensin se oli niinku vaan sellasta että se on nätti mutta nyt oon alkanut tykkään siitä luonteen takia, tai oon tykännyt jo 4 vuotta.

Kertokaa miten saan tietää tykkääks se musta
kun en ite viitti mennä kysyyn suoraan.

Vastatkaa pian!!

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsemppiä kiva kun ihastu

      Hmm noh oletteko kavereita? Jos olette pyydä häntä jonnekkin viettämään aikaa kanssasi. Yleensä kummankin ollessa ihastuneita asiat tapahtuu aikanaan itsestään. Ihastuneena pitää olla valmis kestämään myös se jos toisella ei olekkaan tunteita. Ihastuminen kuuluu elämään samoin pettymykset. Rakkautta pitää opetella vuosia ja se vaatii ihastuksia joista ei aina seuraa mitään. Rohkeasti vain opiskelemaan rakkautta välillä se kirpsee törkeesti ja vetää maihin. Välillää taas pistää sukat rullalle mahan kippuraan ja ajatukset leijumaan. Niin ja kun oikea tyyppi tulee kohdalle olet sinä komein kaikista hänen silmissään.

    • jslsmd

      Tiiätkös mulla on aika samanlainen tilanne. Sulla on vielä aikaa. Mulla ei,ainakaan tämän tietyn pojan suhteen, kun olemme molemmat lähtemässä opiskelemaan muualle. Ollaan oltu eskarista asti samalla luokalla. Oon ihan hervottoman rakastunut, ja mun silmissä se on aina komein ja ihanin mitä on olemassa. Ei vain rohkeus ja aika nyt riitä. Ehkä sen takia tästä ei koskaan voi tulla mitään. Kehottaisin sua olemaan nyt todella kohtelias tytölle, ja semmoinen mukava. Jos olet oma itsesi , se tekee vaikutuksen!! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      46
      4101
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      282
      4034
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      137
      3535
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      91
      3504
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      28
      2390
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      35
      1849
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      64
      1751
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1650
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1578
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      97
      1559
    Aihe