Ihastunut

Pessu

Moii!

Olen 12v poika ja olen ihastunut yhteen tyttöön, tää on meijän luokalla ja oon tuntenut sen eskarista asti. Ei riitä rohkeus kertoo tunteista ja mistä saisin tietää onks se ihastunut muhun? Ainakin eskarissa sen kaveri sano että se "rakastaa mua" ja haluu tavata mut, kyllä 6 vuotiaillakin voi olla tunteet? :D
Se on tavallaan mun kaveri mutta haluisin ehkä jotain isompaakin. Olen kerran ollu sen syndeillä, ja siellä oli tosi kivaa.
Se on ehkä ihastunut yhteen toieen meijän luokkalaiseen joka on niinku 2 kertaa komeempi kun mä :D
Ensin se oli niinku vaan sellasta että se on nätti mutta nyt oon alkanut tykkään siitä luonteen takia, tai oon tykännyt jo 4 vuotta.

Kertokaa miten saan tietää tykkääks se musta
kun en ite viitti mennä kysyyn suoraan.

Vastatkaa pian!!

2

177

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsemppiä kiva kun ihastu

      Hmm noh oletteko kavereita? Jos olette pyydä häntä jonnekkin viettämään aikaa kanssasi. Yleensä kummankin ollessa ihastuneita asiat tapahtuu aikanaan itsestään. Ihastuneena pitää olla valmis kestämään myös se jos toisella ei olekkaan tunteita. Ihastuminen kuuluu elämään samoin pettymykset. Rakkautta pitää opetella vuosia ja se vaatii ihastuksia joista ei aina seuraa mitään. Rohkeasti vain opiskelemaan rakkautta välillä se kirpsee törkeesti ja vetää maihin. Välillää taas pistää sukat rullalle mahan kippuraan ja ajatukset leijumaan. Niin ja kun oikea tyyppi tulee kohdalle olet sinä komein kaikista hänen silmissään.

    • jslsmd

      Tiiätkös mulla on aika samanlainen tilanne. Sulla on vielä aikaa. Mulla ei,ainakaan tämän tietyn pojan suhteen, kun olemme molemmat lähtemässä opiskelemaan muualle. Ollaan oltu eskarista asti samalla luokalla. Oon ihan hervottoman rakastunut, ja mun silmissä se on aina komein ja ihanin mitä on olemassa. Ei vain rohkeus ja aika nyt riitä. Ehkä sen takia tästä ei koskaan voi tulla mitään. Kehottaisin sua olemaan nyt todella kohtelias tytölle, ja semmoinen mukava. Jos olet oma itsesi , se tekee vaikutuksen!! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe