Miten se nyt sanoa exälle, et voitasko koittaa uudestaan?

Vai miten te olette sen kertonut? onko säälittävää sanoa se vain ihan suoraan?
21124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Anteeksi, että haukuin pitsaasi pahaksi. Olin tosi itsekäs juntti. Voisitko tehdä minulle taas pitsaasi, jos tulen käymään?

Äänestä

ja asiallisia vastauksia, en kaipaa enää enempää paskaa tässä.

Äänestä

Kysyt juuri noin kuin otsikossa kirjoitat.
Ei siinä mitään säälittävää ole.
Sitten tiedät, mitä mieltä exäsi on.
Jos exäsi ei ole kiinnostunut enää, niin unohdat koko naisen ja jätät rauhaan hänet.
Rupeat raittiiksi, kiusallakin. Jookosta, joo?

Äänestä

Joo pitää tehdä niin, kiitos.

Äänestä

Saat sen asiallisen vastauksesi:

Etsi joku muu.

Äänestä

Säälittävää että roikut siinä hyväksikäyttäjässä.

Äänestä

Mieluummin sen kanssa, ku yksin.

Äänestä

Et saa kenenkään naisen kunnioitusta tuollaisella epätoivoisella roikkumisella ja se sun exäkin vain käyttää sinua hyväkseen, eikä aio palata yhteen, vaikka kuinka ruikuttaisit.

Äänestä

Sano että oot koittanu käydä huorissa, mutta ei tunnu yhtä hyvälle kuin hänen kanssaan.

Äänestä
  • Näinpäs

    Sano että oot koittanu käydä huorissa, mutta on halvempaa hänen kanssaan.

    Äänestä

Romanttisesti!!!

nainen haluaa että teet sen kauniisti ja romanttisesti. Kirjoita vaikka kirje tai sähköposti, ja kerro, että olet miettinyt paljon asioita, ja koet että olisi hienoa ja sen arvoista että yrittäisitte jälleen, ja antaisitte toisillenne mahdollisuuden, sano vielä, että uskot että homma toimisi nyt varmasti paremmin kuin aiemmin, kun kummatkin on kasvaneet.

Tolleen sulatat sen sydämen ja se rientää luoksesi!! :)

Äänestä
  • Onhan täällä asiallisiakin vastauksia :)

    Äänestä

ei exälle sanota että voitasko koettaa uudestaan mutta voisitan sinä ohimennen mainita että sillä näyttää menevän niin surkeasti että saattaisithan sen takaisinkin ottaa.

Äänestä

Onhan tuolla mennyt huonosti, ku kukkaa ei sitä rakasta (kuulemma)

Äänestä
  • No tohonhan on hyvä tarttua! Sano että sinäpä rakastat, tai voisi jälleen antaa rakkaudelle mahdollisuuden! Jopa alkaa kiinnostamaan!!!!!

    Esitä asia tunteisiin vetoavasti, silleen että se tuntuu toisestakin hyvältä idealta ja että nyt toimis paremmin.

    Siitä nyt poimimaan nainen itsellesi, ja pian!!! vai haluatko mieluummin kirjoitella sinkkuna tällä palstalla, vai elää oikeasti naisen kanssa! Toimi!!

    Äänestä

Se haluaa nähdä minut keskiviikkona uudestaan, joten silloin voin tehdä aloitteen.
Toivottavasti kaikki menee hyvin, sillä kun alan seurustelemään, niin ei ainakaan tarviis juosta noissa baareissa enää. :)

Äänestä
  • Kannattaa ostella sille kaikkia kalliita lahjoja. Vaikka joku koru ja merkkifarkut. Sitten tarjoot sille juomat ja sapuskat. Varmasti rakastuu suhun ja haluu alkaa seukkaa.

    Äänestä

sanoa suoraan en kelvannut muille ja enkä saa ketään muuta mikä minussa on vikana mutta koitetaan uudestaan huomasin että rakastan vain sinua

Äänestä

Eikö tämä palstarakkautemme riittänytkään sinulle oma pikku juoppoätminkäiseni?! Miten voit hylätä minut kuin vanhan kurpparukkasen?
*niisk ja nyyh*

Ei vaan, jos sulla on siis edelleen siis aitoja tunteita exääsi kohtaan, niin sitten reilusti vaan sanomalla se hänelle. Missään nimessä et kyllä sit ala kerjäämään, jos hän siinä alkaa yskiä jotain. Vaikka haluatkin hänen takaisin, niin muista se selkäranka!
Mutta mieti ensin, että onko sulla niitä tunteita, vai haluatko vaan jonkun siihen, kun ei ole muutakaan...

Äänestä
  • Ei kyllä ikävä kyllä riittänyt, ku asutkin ihan toisessa suunnassakin (vaikka eihän se matka saa olla mikään syy mihinkään) ja sitten on tämä ikäeromme, ja et varmasti kestäis minua kovin pitkään, kun olen suht. aina kännissä (juon suomi viinaa, jack daniels viskiä, ja skumppaa.) joten ehkä olisi aika meidän erota, mutta ei se sitä tarkoita, ettemme voisi olla ihan palstakavereita :) mutta toki jos tästä exän jutusta tulee jotain, niin tiemme kyllä eroaa aika varmasti myös kavereina.
    Siis kyllä uskon että saisin sen suhteen toimimaan sen exän kanssa, kun menihän meillä sen kanssa silloinkin niin hyvin ja erosimme aika pahaan MOKAAN! siitäkin mokasta olemme jo keskustellut livenä, ja ei kummatkaan ymmärretty miksi oikein sen takia erottiin, mutta siinä vain kävi "niin".

    Äänestä

  • juoppoätmi kirjoitti:

    Ei kyllä ikävä kyllä riittänyt, ku asutkin ihan toisessa suunnassakin (vaikka eihän se matka saa olla mikään syy mihinkään) ja sitten on tämä ikäeromme, ja et varmasti kestäis minua kovin pitkään, kun olen suht. aina kännissä (juon suomi viinaa, jack daniels viskiä, ja skumppaa.) joten ehkä olisi aika meidän erota, mutta ei se sitä tarkoita, ettemme voisi olla ihan palstakavereita :) mutta toki jos tästä exän jutusta tulee jotain, niin tiemme kyllä eroaa aika varmasti myös kavereina.
    Siis kyllä uskon että saisin sen suhteen toimimaan sen exän kanssa, kun menihän meillä sen kanssa silloinkin niin hyvin ja erosimme aika pahaan MOKAAN! siitäkin mokasta olemme jo keskustellut livenä, ja ei kummatkaan ymmärretty miksi oikein sen takia erottiin, mutta siinä vain kävi "niin".

    No toivotaan, että kaikki menee hyvin :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoppoätmi kirjoitti:

Vai miten te olette sen kertonut? onko säälittävää sanoa se vain ihan suoraan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu