unelmista totta

haluisin tosi paljo alkaa tekee dubsteppiä. se vei mun sydämmen kokonaan.
Olisin ostamas muutenkin apple macbook pro:ta, niin sillä sitä voi ainakin tehdä?
Millä sitä voi tehdä? Ainakin tällä FL studiolla voi, mutta eihä mulla oo pienintäkään aavistusta miten tehä... Eikö joku teistä neroista tietäis?
6187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

FL Studio on WINDOWSILLE, eli jos ostat tuon Macbook Pro:n, et voi käyttää FL Studiota. http://musiikintekija.com tuolta löydät ainakin muutaman artikkelin jolla pääset alkuun musiikin tekemisessä

Äänestä

Macille esim. Logic tai Ableton. Löytyyhän noita muitakin. Parhaiten pääset alkuun vaan leikkimällä jollain ohjelmalla. Youtubesta löytyy paljon englannin kielisiä tutoriaalivideoita, jotka auttaa pääsemään alkuun.

Äänestä

dumbstepin rytmit on ikäänkuin kompastuvan ihmisen jalkojen askellusta ennen kaatumista ja sitten kannossa olevien kamojen rysähdystä paskaksi. Toivottavasti dumbstep soittokamat rytisee siinä pasaksi.

Äänestä
  • Eikö tuo ole tuo Avicii - Make Me Sleep

    Äänestä

Vinkki: Sunvox on ilmainen musiikinteko-ohjelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttakeeeee kirjoitti:

haluisin tosi paljo alkaa tekee dubsteppiä. se vei mun sydämmen kokonaan.
Olisin ostamas muutenkin apple macbook pro:ta, niin sillä sitä voi ainakin tehdä?
Millä sitä voi tehdä? Ainakin tällä FL studiolla voi, mutta eihä mulla oo pienintäkään aavistusta miten tehä... Eikö joku teistä neroista tietäis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu