PCB

Kaamosjazzissa soitti vuosia sitten PCB niminen yhtye, oliko se tilapäinen kokoonpano, onko levyttänyt?
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

PCB tarkoittaa/tarkoitti Polaris Celebration Band:ia, levytti kyllä. Minunkin vinyylihyllyssäni on yksi kiekko heiltä. Ei mitään käsitystä onko poppoo enää hengissä, tuskin. Oma levyni 'Jazz Me Blues' on vuodelta -86, siinä soittivat Ilkka Virto, Lauri Tornivuori, Jukka Järvelä, Aaro Louhi, Pekka Iiramo, Tuomas Kalliala ja Mikko Virto. Takasivun tekstien mukaan kyseessä on juristeja, tietotekniikkaihmisiä ja muita. Dixiemusiikkia nautittavimmillaan, suosittelen.

Äänestä
  • Kyllä PCB elää ja tekee säännöllisesti keikkoja esim. Storyvillessä Helsingissä ja nyt viimeksi esim. Backas Jazz -festivaalilla. Uusi CD/DVD ilmestyy kesän jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bix kirjoitti:

Kaamosjazzissa soitti vuosia sitten PCB niminen yhtye, oliko se tilapäinen kokoonpano, onko levyttänyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu