Minulla on crp hieman koholla, arvo oli n. 50. Veri- ja virtsakokeet otettu, tutkittu käsittääkseni kaikki mahdollinen. Lisäksi eeg. Kaikki arvot aivan normaalit. Minulla ei ole kipuja eikä kuumetta eikä mitään oireita missään päin. Mutta valtava väsymys, joka alkoi muutama viikko sitten. Silloin oli lievä flunssanpoikanen, joka meni omia aikojaan ohi ihan itsestään.
Sanokaas nyt maallikkotohtorit ja muut suomi24:n viisaat tietäjät, mistä hemmetistä voi olla kyse.
crp koholla, ei saa selville syytä
7
335
Vastaukset
- hoitaja52
Tulehdus jossain, ala käyttämään kasvisperäisiä luonnon antimia.
Eli Synrgy- valmisteet.
Jos kiinnostaa laita s-postia [email protected]
annan lisätietoa. - mikä mulla mättää
Tulehdus tietenkin, mutta se pitäisi paikallistaa. Näillä sivuilla ei pitäisi olla mainontaa, asiattomista viesteistä voi ilmoittaa ylläpidolle, jolloin ne poistetaan.
Onko mitään asiallista kommenttia kenelläkään? - Yks vaan
Kasvain (mm. syöpä) voi nostaa CRP:n korkealle.
- Mikä milloinkin
Kukahan ihan oikeasti menisi tuohon lankaan "tulehdus jossain" ja alkaisi syödä jotain luontaismömmöjä siitä syystä.
mainos on niin surkea, että kannatta säästää tässä ketjussa. - Onko seurattu?
> Kilpirauhasarvoja, laskoa ja CRP-arvoja seurataan jatkuvasti.....
http://www.terve.fi/kilpirauhasen-vajaatoiminta/moninaiset-kilpirauhassairaudet - Räkätauti
Eikös se CRP nouse just virusjutuissa, kuten jossain tuikitavallisessa lentsussa, jota on varsinki tähän vuodenaikaan liikkeellä tuon tuosta. Syöpä puolestaan nostaa laskoa, eli ns senkkaa.
- mikä mulla mättää
Crp nousi vasta pari viikkoa sen pikkuflunssan jälkeen, silloin oli normaali. Kilpirauhasarvot verestä otettuina oli normaalit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4908561Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2734828Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991272
- 47889