RILLIPÄÄT EI SAA KOSKAAN
RILLIPÄÄT
17
400
Vastaukset
- apuamietiii
Kannattaa ottaa rillit pois. Esim jos laittaa kuvan deittiprofiiliin. Tai sut välillä käyttää piilareita. Oma miehenikin käytti piilareita kun tutustuttiin mutta puolessa vuodessa vaihto jo laseihin eikä sen koommin piilareita näkynyt. Olimme 12 vuotta yhdes.
- poindexter
Rillittömät päät pääsee taivaaseen, mutta rillipäät pääsee minne vaan!
- ...
Millä perusteella? Oletko Truman Show-tyyppisesti katsonut jokaisen rillipään elämänkertaa videolta läpi etkä ole nähnyt kertaakaan saamista?
- Saanut rillipää
Miksei muka saatas?
- Rillitön-sinkku
Tottakai saa miehellä olla rillit, ei haittaa mua.
- :))))
http://www.iltasanomat.fi/perhe/art-1288761863847.html
Onpa hienoja ihmisiä. Lapsi voi sitten kehystää tämän uutisen seinälleen. Riippuu rilleistä. Mä ainakin tykkään jopa jos miehellä on rillit.
Mutta siis jos on hirveästi miinusta tai plussaa ja on vanhanaikaisesti hiotut silmiä vääristävät linssit, niin sit se on turn off.
Fiksun näköiset, kasvojen malliin sopivat, trendikkäät... Oikein bueno! :D- pimpin pimeä puoli
Enpä ois uskonut että pimppaloora on noin pinnallinen, että ei kelpuuta miestä jolla on huono näkö.
- Half-blind
wlfwd kirjoitti:
Kaikki vahvemmat lasit vääristävät silmiä, hiontatavasta riippumatta.
Jaha, no kun toisessa silmässä on -10 ja toisessa -15 niin kyllä ne linssit vääristää. Laserleikkauskaan ei ole mahdollinen kun miinusta on näin paljon, eli tarttis sen toisen leikkauksen mikä kustantaa n. 6 000 EUR. Joten se siitä kait sitten.
Noh, jospa sitä opiskelujen jälkeen sais tienattua rahaa ja pääsis leikkaukseen. Saattaa kyllä mun alalla käydä niin että siinä vaiheessa kun olis varaa hankkiutua laseista eroon niin oman ikäiset naiset on sen verran kurppaantuneita että puolisokeus on vaan etu :D - miksi pitäisi
pimpin pimeä puoli kirjoitti:
Enpä ois uskonut että pimppaloora on noin pinnallinen, että ei kelpuuta miestä jolla on huono näkö.
Ethän sinäkään kelpuuta naista joka on läski tai ruma
- 30+30
pimpin pimeä puoli kirjoitti:
Enpä ois uskonut että pimppaloora on noin pinnallinen, että ei kelpuuta miestä jolla on huono näkö.
Kaikilla niillä on tuollaisia kriteerejä, yleensä ne sanoo ääneen vain kriteerit joista voidaan joustaa. Muut naamioidaan "kemiaksi". Hyvä että Pimppis oli rehellinen, vain mies jonka lasit on trendikkäät läpäisee seulan.
- troublebird
Oon mäkin saanut...Rillipäisiltä ja rillittömiltä miehiltä.
- Aikuisuus
Jep, ei oo aikuisten elämässä rilleillä vaikutusta. Yläasteella voi joku rillien vuoksi joutua kiusatuksi ja jäädä yksin, toki.
- Itsekin rillipää
Rillipäät on parhaita! :)
- urho k
Kekkonen oli rillipää ja kalju. Ja kova naistenmies. Väite kumottu.
Ei kai sillä rillipäisyydellä ole väliä, kunhan on terävä katse. Veljellä ja kaverilla rillit, niin ovat naisille hyvinkin kelvanneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744988- 332781
- 402544
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261953Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401862Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291709- 901703
- 1661583
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941210