en uskalla jättää

tohvelinalla

En uskalla jättää ,koska avovaimo onnellinen ja oon ainut läheinen henkilö sille.. Jos jätän sen niin sillä ei ole mitään... Itellä paljon kavereita ja läheiset vanhemmat. vituttaa niin paljon kun kaveri kysyy johonkin eikä vaimoke päästä koska joutuisi oleen yksin yms. Enkä nauti enään suhteesta juuri ollenkaan ja töissä pelkästään saan olla erossa siittä.. Enkä tosiaan uskalla puhua näistä asioista yhtään

5

331

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Älä nyt säälistä ole avoliitossa, voi olla et vaimo odottaa et teet aloitteen ja itse eroat.

    • on nähty

      Kulissiliitto ei koskaan kannata pitemmän päälle

    • piude.

      Sittenhän se on tekemätön paikka. Taidat olla parisuhteess lopun ikääsi.

    • Opi puhumaan

      Opettele puhumaan. Jos et uskalla puhua suoraan omista toiveistasi ja haluistasi, et tule onnistumaan tulevissa naissuhteissasi yhtään sen paremmin kuin nyt on.

      Rohkeus puhua on helppo, miehelle. harjoittele etukäteen mitä haluat sanoa. Sitten käännä katseesi vaikka ikkunaan, pyydä hiljaisuutta ja puheenvuoroa. Ja puhu.

      Pahin mitä voi tapahtua, on että nainen kiljuu tai jos on heikko, alkaa itkemään. Kummankaan edessä ei tarvitse perääntyä, voi sanoa, että puheen aika on loppu, jatkekaan tästä seuraavana päivänä.

      Taas harjoittelee,,,jne -ja jatkaa, seuraavana päivänä.

      Jos omat halut ja tarpeet jäävät sanomatta, parisuhde ei koskaan voi onnistua. Se ei ole kiinni naisesta, vaan miehestä, joka ei puhu.

    • 1+1+1+1+

      No säälittävä olet sinä. Ei tää provo mee läpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      257
      6951
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4943
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4481
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4286
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3773
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3636
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      25
      3532
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3313
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2470
    Aihe