olen mykkä ja sanaton KatriHelenan viimeisestä levystä.Ostin eka kertaa hänen levynsä .se on huikea.Oisko Katri Helenan viimenen pitkäsoitto??
katri helena on upee
hieno" sen teen" ...
7307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katri Helena on minäkeskeinen kerskailija jonka maailmaan ei mahdu kuin Katri Helena. Todella rasittava ämmä...yhtä imelä kuin Joel Hallikainen.
hyvä luoja näitäjuttuja .ei kait hän ,joka tekee unicefille ,vangeille,vanhuksille ja kehitysvammaisille vuosikymmenet ilmaista iloa.nyt kovin itsekäs ihminen ole.ja kait tuolla musiikkibisnespuolella on pakkokin olla aika itsekäs toisinaan ,varsinkin naislaulajien.
t liisa
Tekee mitä vain parantaakseen omaa keikkamyyntiä.
I.KatriHelenan ei tarvi myydä keikkojaan -vaan panna rajaa sille missä esiintyy -niin kysytty on .
2 .hänellä on suomen mahtavin bändi Petoman ,taustalla.Niin upeita poikia soittamaan.
Oikeastaan Katrin ääni on heikko. Hän peittää äänen heikkouden lisäämällä vibraa niihin kohtii, missä ääni ei kestä. Eihän hänellä oikeastaan ole kunnon tekniikkaakaan hallussa. On vain jostain syystä aikoinaan, ehnkä energisyydellään, nousutt kansan suosikiksi. ja nyt ehkä pärjää vanhan maineensa siivillä..
kyllä sut jo tiedetään ,olet Katrin parjaaja ollut vuosia netissä. syytä kaunaasi en tiedä.
Kaikki laulajat käyttää vibraa tilanteissa jossa
raja tulee vastaan .Niin minäkin käytän .Mutta ota huomioon ,katri on naisista ainut joka esiintyy yleisölle ,ei itselleen. t mieslaulaja
olen toki kuullut aiemminkin, että Hämeenkyrössä ainakin KH olisi käyttäytynyt koppavasti yms.
Musta musiikista tykkään kovasti. Valtavan laaja levytysura, saanut "parhaat päältä" käännösiskelmien tiimoilta , ainakin 70-luvulla.
Teknisestä puolesta laulussa en osaa sanoa mitään, kun en ammattilainen ole.