44-vuotias Suomessa asunut somali, joka EI ole Suomen kansalainen summanmutikassa murhasi moskeijassa satunnaisen uhrin katkaisemalla tämän kaulan on saanut kuolemantuomion Somaliassa.
Outoa on, että Suomi aikoo puolustaa tätä kurkunleikkaajaa verovaroin.
Mitä järkeä? Ja miksi kyseinen henkilö meni toistaiseksi turvallisesta Suomesta Somaliaan, eikö sen pitänyt olla vaarallinen maa, kun sieltä karkuun piti päästä.
Jotain rajaa nyt! Onko meillä varaa puolustaa tuollaista kurkunleikkaajamurhaajaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288768175302.html
Outoa on, että Suomi aikoo puolustaa tätä kurkunleikkaajaa verovaroin.
Mitä järkeä? Ja miksi kyseinen henkilö meni toistaiseksi turvallisesta Suomesta Somaliaan, eikö sen pitänyt olla vaarallinen maa, kun sieltä karkuun piti päästä.
Jotain rajaa nyt! Onko meillä varaa puolustaa tuollaista kurkunleikkaajamurhaajaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288768175302.html
Vastaukset 38
Vanhimmat
onko hyysäriMoverien touhuissa joskus sitten ollut jotain järkeä?
Nö töttäkäi mies täytyy säädä väpäälle jälälle, jotta kyrkynleikkäys härrästys vöi jätkyä täällä Suomessä!
Päwi järjestää Tampereella solidaarisuus marssin lähdetkö move mukaan ...
Ainakin hommahuhujen mukaan kaveri asunut myös Kanadassa. Aikooko Kanadankin valtio tehdä kaikkensa, jotta päänirroittaja pääsee takaisin taikaseinien ääreen?
Todennäköisestihän Somalia, mikäli suostuu neuvottelemaan, ehdottaa diiliä, että "pitäkää sitten hyvänänne". Ja mehän pidämme, kirjaimellisesti. Vapaalle syyntakeettomana ja ilmainen loppuelämä korotetuin sosiaalituin, kun kerran edelliskerralla ei rahaa jaettu tarpeeksi, jotta rikkaus olisi pysynyt luonamme.
Ja eikö nämä somalit juuri tule Suomeen pakoon kurkunleikkaajia? Nyt sitten Suomeen hädissään vainoa paennut somali onkin mennyt Somaliaan kurkunleikkaajaksi. Hämmentävää. Nyt varmaan sieltä on perusteet taas kymmenellä tuhannella tulla Suomeen pakoon vainoa, jota suomensomalit siellä harjoittavat.
mistä erottaa kurkunleikkaajasomalin, kiltistä ja maallistuneesta somalista, jos sellainen tulee vaikka kadulla vastaan?
Ei mistään. Joka kerta, kun ohitat somalin kadulla, otat riskin.
Kohta on yksi inhottava nokipiikki loinen vähemmän HURRAA!!
Eikä ole, vaan se tuodaan Suomeen turvaan oikeudelta. Perheenyhdistämisineen. Olkoon sitten ehtinyt perhettä perustaa tai ei siellä ollessaan. Onnistuu se jälkeenpäinkin.
Taas nähdään että nokipiikin pahin sortaja on toinen nokipiikki tyhmä valkoihoinen vain yrittää auttaa näitä mielisairaita ällötyksiä.
Moverin määritelmän mukaan kurkun leikkaaminen on korkeampaa kulttuuria, varsinkin jos sen suorittaa kiltti ja maallistunut somali.
Moverin mielestä kaikki somalialaiset on kilttejä, kunnes paha skini huutelee rasistisesti kiltille somalille
Minkä vuoksi sinä tieten tahtoen annat argumentin pois, kun tiedät, että kaikkiin kansanryhmiin kuuluvat - eli kaikki ihmiset - tuon perusteella ovat "riski"?
Ethän sinä, itsekään, hyödy tuollaista superpopulismin pölinästä??`
Elämä on riski. Mutta ottamansa riskin määrään voi vaikuttaa. Totta kyllä, että nolliin sitä ei saa, mutta se ei tarkoita, ettei kannattaisi pyrkiä rajoittamaan riskejä.
Eli mustalaiselta voi ostaa Mersun siinä kuin veholtakin.
Browser.
Suurempi riski kun kävellä suomalaisella kadulla, on alkaa syrjimään ja vainoamaan etnisiä ryhmiä. Se tulee, aina, jossain yhteydessä maksuun.
Olet aivan pihalla.
Saattaa olla, että kovempi hinta tulee syrjimättömyydelle. Minä en kuitenkaan ole yhteiskunta, vaan yksityishenkilö, joten teen päätöksi, jotka turvaavat minut. On lainsäätäjien ja viranomaisten tehtävä tehdä yhteiskunnasta sellainen, ettei minulla ole syytä syrjiä ketään.
Niin. Pelokas rasisti, joka antaa itsekkyytensä voittaa.
Älä sitten sanallakaan arvostele täällä yhtäkään maahanmuuttajaa.
Ei saa arvostella loisia, vaikka olisivat somppuroistoja, niitä pitää kunnioittaa....
saa arvostella ihan samalla tavalla kuin luotsi täällä asiallisia keskustelijoita.
Juurihan annoin syyn arvostelulle.
Kaikki eivät katsos ole voittamattomia rustopäisiä nyrkkeilymestareita ja neliön, jotka ovat, saattavat tykätä elämistään vapaalla jalalla. Joten pelko on perusteltua.
Koska itse olet samanlainen.
Vastaa kerrankin, oletko vain hullu vai peräti somppu?
Onko sinulle koskaan tullut mieleen, että jos kaiken potutuksesi kanssa et keksi mitään sanottavaa, voisi jäädä vielä miettimään, eikä tarttisi sanoa mitään?
Taisit poika juuri esitellä itsesi!
Pisteet rehellisyydestäsi, se onkin harvinaista herkkua.
sinun mielestäsi tänne pitää ottaa siis lisää riskitekijöitä on suomalaisissakin?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288769472224.html
britit sen sijaan osaavat suojella omiaan omassa maassaan eivätkä ota näiden kanssa riskiä kun mitä Suomeen tulee niin piikki on auki eläkkeeseen alle 30 vuotiaana kun vain valittaa mitä kauheuksia on kokenut käydessään murhailemassa ulkomaan matkoillaan.
voi toki mutta veholla se mersu on vehon oma.
Tämä on hienoa ja näin voimme osoittaa lähimmäisen rakkautta oikein käytännössä. Olemmehan me kaikki yhtä syntisiä, ei saa tuomita. AMEN!
moverääliö poikaystäväänsä avustamassa..
Voiko hullumpaa hommaa olla?
kuolemantuomio olisi kurkunleikkaajille ihan sopiva tuomio Suomessakin.
Heh
Laillista rasismia on näköjään ollut aikojen alusta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hammurabin_laki
.
Tommoset hurri moverit töölöstä on ihan pelle porukkaa, polttelevat nekrujen kassa pilveä ja haukkuvat valkoihoisia.
minkä takia Suomi puuttuu muiden maiden sisäisiin asioihin?
miksi nämä saavat harjoittaa kulttuuriaan täällä mutta eivät somaliassa?
miksi Suomalaiset joutuvat maksamaan rasistisesti muun maailman tekemiset?
eritoten miksi somalian kansalaista aiotaan avustaa kuten Suomalaista?
mitä se meille kuuluu mitä tekevät omassa maassaan keskenään.
Mehän varastimme niiden silakat.
pitää viedä sikoja tilalle niin saavat lihaa.
onhan meillä veronmaksajille miljoonalaskun tehnyt pastori bazarampakin vankilassamme kun olisi ollut vain oikeus ja kohtuus uhreille että tyyppi olisi karkotettu kotimaahansa saamaan sikäläisen tuomion.
somali kun turhautui joku silloin murhautui.
onko julkisia asiakirjoja missään mistä näkee montako tuhatta tähän on jo uponnut verorahaa?
eläkeikä nousee,vanhusten hoito rapistuu...