Moonbootsit

Qnainen

Varastoa siivotessa löytyi mieheni joskus aikoinaan hankkimat moonbootsit. En muista itse sellasia nähneeni aijemmin ja mieheni kertoi ettei tullut sitten niitä pidettyä. Onko moonbootsit vielä "muotia" ja kertokaa jos teillä on sellaset käytössä? Pitihän noitakin varsin kokeilla, kivan pehmeet ja varmasti lämpimät, kävely oli hiukan hankalaa, olivat niin järkky isot mun jalkoihin.

4

361

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muotia ja muotia

      Ensimmäisen kerran noita näkyi 70-luvun puolivälissä. Vastaavia, muuta sirompia alkoi näkyä kymmenkunta vuotta sitten, mutteivät yleistyneet. Eivät niinkään kävelyyn vaan after ski -oleiluun.

    • Qnainen

      Jotenki alkoi kiehtoa noi moonbootsit. Pitää ottaa mukaan viikonloppuna Leville, seurata herättääkö huomioo tai näkyykö sellasia kellään muulla. Onneksi nuo väriltään siniset (aika neutraali väri) ja tosiaan liki käyttämättömät.

      • Been there done that

        Man boobsit herättävät aina huomiota... etenkin sinisinä. ;D

        No joo, mä käytän mökillä usein moonbootseja pihalla (talvella siis), mutta jos joutuu pidemmän matkaa kävelemään, niin silloin on maastokengät.


    • Qnainen

      No niin, ny on pidetty mieheni uusvanhoja moonareita viikonloppu. Heh, hauskat popot. Vaikka ne ovatkin mulle jätti-isot, niin suht hyvin pärjäsin niiden kans :) Ulkona mulla oli niissä villasukat, silti lompsuvat kävellessä mutta ei tarvinnu hirveen pitkiä matkoja kävellä. After ski menoissa illalla oli sit vain ohuet sukat niissä, sillon meinas muutaman kerran lähtä jalasta, vaikka tanssilattioille en niiden kans rohjennu edes mennä (ei ois pystyny tanssiin). Pitää ny kattoo löytäskö jostakin samanlaiset mut hiukan pienemmät kooltaan. Tosi kivat kengät!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe