Moonbootsit

Qnainen

Varastoa siivotessa löytyi mieheni joskus aikoinaan hankkimat moonbootsit. En muista itse sellasia nähneeni aijemmin ja mieheni kertoi ettei tullut sitten niitä pidettyä. Onko moonbootsit vielä "muotia" ja kertokaa jos teillä on sellaset käytössä? Pitihän noitakin varsin kokeilla, kivan pehmeet ja varmasti lämpimät, kävely oli hiukan hankalaa, olivat niin järkky isot mun jalkoihin.

4

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muotia ja muotia

      Ensimmäisen kerran noita näkyi 70-luvun puolivälissä. Vastaavia, muuta sirompia alkoi näkyä kymmenkunta vuotta sitten, mutteivät yleistyneet. Eivät niinkään kävelyyn vaan after ski -oleiluun.

    • Qnainen

      Jotenki alkoi kiehtoa noi moonbootsit. Pitää ottaa mukaan viikonloppuna Leville, seurata herättääkö huomioo tai näkyykö sellasia kellään muulla. Onneksi nuo väriltään siniset (aika neutraali väri) ja tosiaan liki käyttämättömät.

      • Been there done that

        Man boobsit herättävät aina huomiota... etenkin sinisinä. ;D

        No joo, mä käytän mökillä usein moonbootseja pihalla (talvella siis), mutta jos joutuu pidemmän matkaa kävelemään, niin silloin on maastokengät.


    • Qnainen

      No niin, ny on pidetty mieheni uusvanhoja moonareita viikonloppu. Heh, hauskat popot. Vaikka ne ovatkin mulle jätti-isot, niin suht hyvin pärjäsin niiden kans :) Ulkona mulla oli niissä villasukat, silti lompsuvat kävellessä mutta ei tarvinnu hirveen pitkiä matkoja kävellä. After ski menoissa illalla oli sit vain ohuet sukat niissä, sillon meinas muutaman kerran lähtä jalasta, vaikka tanssilattioille en niiden kans rohjennu edes mennä (ei ois pystyny tanssiin). Pitää ny kattoo löytäskö jostakin samanlaiset mut hiukan pienemmät kooltaan. Tosi kivat kengät!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1549
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      200
      1411
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1129
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      833
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      711
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      646
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe