Paavo Järvinen näki näyn asteroidista, josta lohkesi palanen ja lensi mereen aiheuttaen tsunameja surmaten paljon ihmisiä.
https://www.youtube.com/watch?v=po2BZoe_L3w
Järvinen kertoo tsunami näystään
17
273
Vastaukset
- Hallelujaa lähtö
Minos kertoi seiskalla myös Norjalaisen naisen profetoineen, että taivalta putoaa mereen jotakin ja tsunami upottaa mm. Helsingin monien metrien korkuisten vesimassojen alle.
- Suora rukousohjelma
Suorassa rukousillassa P Järvinen tuon profetoi ja niinhän sinne Venäjälle putosikin seuraavan vuorokauden aikana aika suurta tuhoa tehnyt järkäle. On jo vähän aikaa mennyt tuostakin.
- KTS (Ei kirj.)
Ei aiheuttanut tsunamia eikä kuolonuhreja joten pieleen meni.
- Erikoista'
Järvinen näkee usein näkyjä silmiensä edessä. Saanut armolahjan heti uskoon tultuaan.
- Amen
Amen.
Minusta tämä profetia voitaisiin luokitella ei-vielä-tapahtunut luokkaan. En ole tutustunut tapaukseen tarkemmin, mutta jos tälle ei anneta mitään tapahtumakehystä ajan suhteen, niin profetia kertoo käytännössä, että joskus jotain putoaa taivaalta ja aiheuttaa hyökyaallon.
Kun pelaa varman päälle, ei ole kuin ikuisuus odotettavana.- 4i67688
Eipä ole ilmestyskirja vielä lopussa, että mitä vain voi tulla yllärinä kun se kirja on vaikeaselkoinen.
- Ken uskoo?
Näin Raamattu kertoopi. Ilm.6:13. Ja taivaan tähdet putosivat maahan, niinkuin viikunapuu varistaa raakaleensa, kuin suuri tuuli sitä puhdistaa. Biblia (1776) Ja tähdet putosivat taivaasta maan päälle, niinkuin fikunapuu fikunansa varistaa, kuin hän suurelta tuulelta häätytetään.
- 7i6j
Ei niin tarkalleen voi arvioida, mutta suuntaviivojahan ne näyt antaa.
- offi10001
Paavo Järvisen joku ilmoittaa vääräksi profeetaksi täällä !
- Että silleen
Offi 10001 on taas jonkun ilmoittama ateisti. Siis hänellä ei ole Jumalaa. On jumalaton mies.
- rykrk
jaa haas
- offi10001
NYYH !
Jeesukseton ei välttämättä ole ateisti.
Ja hyvä arvaus Jeesuksettomia tulee olemaan jatkossakin koska he rehellisyyden vuoksi toteavat ettei Jeesus tuu !- Neljäs peto
Jolla ei ole Poikaa, sillä ei ole Isääkään, ja Isä on ainoa Jumala. Esim allah tai buddha eivät ole jumalia, koska on vain yksi Jumala Raamatun mukaan.
- Yhtä kaikki
Ateismi eli jumalattomuus tarkoittaa jumalauskon puuttumista tai käsitystä, jonka mukaan jumalia ei ole olemassa.[2][3][4] Ateismin vastakohta on jumalausko eli teismi.[5]
teismi voidaan käsittää joko väitelauseena jumalan olemassaolosta tai yksilön käsityksenä siitä, onko jumalien olemassaolosta tietoa vai ei.[7] Jälkimmäisessä tapauksessa ateismi voidaan jakaa positiiviseen ateismiin, jossa otetaan jumalien olemassaolon vastainen kanta, ja negatiiviseen ateismiin, joka on uskon puutetta jumalien olemassaoloon.[8] - ewhgt
Hyvä Järvinen
- offi10001
Järvinen on hyvä (PUHUMAAN) muttta , jos se valo joka teistä (hänestä) loistaa on pimeyttä , kuinka suuri onkaan pimeys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.546269Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652733Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️181854- 1461826
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1351708Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181690Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?281470- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411196Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141163