Suhde naiseen loppui kuukausi sitten, olin kuulemma mustasukkainen idiootti joka näki mörköjä hänen miespuolisessa kaverissaan joka oli vain ystävä jonka kanssa voi hiukan jopa "hassutella"..mielenkiintoinen ilmaisu. Varmasti olin kun kerran nainen sanoi niin. Satuin tuossa illalla olemaan kävelyllä koiran kanssa ja saatumalta tutun näköinen pariskunta suuteli toisiaan hyvinkin näyttävästi, ex ja ystävänsä.. mutta kuten sanottua olin turhaan huolissani asiasta kun kerran nainen niin sanoi.. oppihan taas jotain. Joku viisas tietysti valaisee että kuukaudessa ehtii tapahtua ja on varmasti oikeassa.
Olin siis väärässä
sillees
9330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Surkeaa ettei nainen voinut suoraan sulle sanoa että haluaa tuon toisen. No, tiedät että hän oli se idiootti, et sinä.
Jos uusi mies tulisi yksin vastaan, sano reilusti ja iloisesti, että kiitti hei todella paljon, että pääsit pettävästä ja valehteleva naisesta eroon.
Tuo "hassutella" on tosi mielenkiintoinen ilmaisu. Miehenikin käytti lähes vastaavaa ilmaisua joskus nuoruudessamme, kun löysin naisten puhelinnumeroita lompakostaan. No, olen sitten vuosikymmeniä myöhemmin jo avioliitossamme ollessamme itse käyttänyt vastaavaa sanontaa lähes vastaavassa tilanteessa :)
ai oikein satuit olemaan koiran kanssa kävelyllä juuri siinä reitillä, missä ex-naisesi sattoikin olla suutelemassa nykyistä miestään...Kertoo sinusta kaiken oleellisen! Mustasukkainen ja kateellinen ihminen mädännyttää omaa määperäänsä, niin se vaan menee. Inhoan kateellisia ja mustasukkaisia ihmisiä, oikeasti. Omaa arvottomuuttaan ja huonoa itsetuntoaan yrittävät sysätä toisen kontolle! Avot, elämä rules.
Haloo. Jos tuli petettyä, kannattaisi itse pysyä poissa exänsä kävelyreiteiltä.
Sillees.. eli ihmisten mielestä minun pitäisi muuttaa kulkemisiani jotka ovat esim koiran kanssa hyvin tiedossa ex puolelle.. eli onko niin että minä olenkin se joka hölmöilee? Kiitos kannustavista kommenteista ihmisille jotka selkeästi näkevät tilanteen.
Haloo pahvi ei mies oo pettänyt vaan nainen.
Tyypillistä pettäjän touhua. Kielletään niin kauan kunnes on todisteet ja toiset kieltää edelleen ettei mitään tapahdu vaikka jäisivät verekseltään kiinni. Kun pettäjä on tottunu salaan ja valehteleen, ja kaikki on uponnut hyväuskoiseen petettyyn niin totta kai kuvittelevat että sama sonta uppoaa tästä maailman loppuun.
"olin näköjään väärässä" Mitä väliä sillä on, olitko väärässa vai oikeassa, jatka omaa elämää! Ei elämä itkemällä parane!