Suzuki Liana

Onko kenelläkään kokemuksia suzukin neliveto-uutuudesta? Millainen ajettava, onko tehoa, toimiiko neliveto todella, onko hinta/laatusuhde kohdallaan?
2611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole tehoa. Suomessa on myynnissä 1.6 kone, mutta autosta on olemassa myös vielä tehottomampi 1.3 malli. Detroitin autonäyttelyssä esiteltiin 2.0 141hp malli, jonka kone alkaa olla jo järkevän tehoinen tämänkokoiseen awd autoon.

Äänestä

Kävin kokeilemassa nelivetoista automaattia. Aika jämäkkä ajettava, neliveto pitää kiemurtelut kurissa ja toimii ajatuksen tavoin - hyvä!

Hinta/laatu-suhde ja hinta/ominaisuus-suhde tuntuu olevan enemmän kuin kohdallaan. Auto ei kyllä ole mikään raketti (ainakaan automaattina), mutta tehoa tuntui riittävän ihan hyvin tavalliseen suomalaiseen arki-ajoon. Eikä ohittaessakaan jäänyt jalkoihin.

Rohkeasti kiinni vaan, mielestäni Liana on nelivetoisena mitä mainioin auto Suomeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jhk kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia suzukin neliveto-uutuudesta? Millainen ajettava, onko tehoa, toimiiko neliveto todella, onko hinta/laatusuhde kohdallaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu