ilman housuja

miksi veisitte housuttoman miehen osastolle kun nainen saa liikkua ihmisten ilmoilla ihan vapaasti tässä ei toteudu tasa-arvo vaikka jotkut miehet huomasivat naisen housuttomuuden

http://www.stara.fi/2014/11/15/farkkupeppu-vailla-vertaa-nainen-ilman-housuja/
9158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Olet sä kyllä kans melkoinen tapaus :D
    Hekottelen täällä itsekseni näitä juttuja...

    "kurpalla on oltava oikeus esitellä itseään, vaikka kukaan ei halua katsoa"... priceless!

    Äänestä

luulen että en saisi sokeria vaikka menisin housut jalassa palstan naisten oven taakse pimppaloora ja kumppanit nauraisi pieneksi ja ulos vielä heittäisivät kuppini takaraivoon ja antaisivat potkun takapuoleen

Äänestä
  • Ei, kyllä mä sulle sokeria lainaisin, jos ihan normaalisti housut jalassa tulisit oven taakse :)

    Äänestä

  • UPDATE_10651883 kirjoitti:

    Ei, kyllä mä sulle sokeria lainaisin, jos ihan normaalisti housut jalassa tulisit oven taakse :)

    Ei minulta sokeria ole kukaan koskaan tullut lainaamaan, mutta kerran tuli opiskelijapoika lainaamaan korkkiruuvia. Kyllä lainasin, kun niin kauniisti pyysi.

    Äänestä

keittäisittekö lämpimät kahvit jos olisi avaimet jääneet sisään ja ovi lukkoon puhelimesta akku loppu ja naapurini ei olisi kotona saisinko käyttää puhelintanne soittaa isännöitsijälle päästäisittekö sisään rapusta vai pitäisikö jäädä ulos jos olisitte yksin kotona housut olisi jalassa ja kahvia tekisi mieli

Äänestä
  • Kyllä minä yhden rekkakuskin olen kerran sisään päästänyt soittamaan. Jotain ongelmia sillä oli rekkansa kanssa. Kahviakin pyyteli, mutta eipä ollut minulla kahvinkeitintä.

    Äänestä

  • Grrr.. kirjoitti:

    Kyllä minä yhden rekkakuskin olen kerran sisään päästänyt soittamaan. Jotain ongelmia sillä oli rekkansa kanssa. Kahviakin pyyteli, mutta eipä ollut minulla kahvinkeitintä.

    Hah! Olette kilttejä kun avaatte oven. Mä oon niin laiska paska, etten avaa ovea enkä edes mene ovisilmästä katsomaan, kuka rimputtelee. Paitsi tietysti, jos on sovittu että joku tulee kylään, niin avaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikki hiiri-bokserit kirjoitti:

miksi veisitte housuttoman miehen osastolle kun nainen saa liikkua ihmisten ilmoilla ihan vapaasti tässä ei toteudu tasa-arvo vaikka jotkut miehet huomasivat naisen housuttomuuden

http://www.stara.fi/2014/11/15/farkkupeppu-vailla-vertaa-nainen-ilman-housuja/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu