http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288771896137.html?utm_campaign=tf-IS&utm_medium=tf-desktop&utm_term=3&utm_source=ts.fi&utm_content=site
Linkin päässä on Tanja karpela, joka oli aikansa kuumimpia naisia ja nyt on kovasti oman ikäisensä näköinen (nätti kylläkin) ja tuollaisia mahtuu tusinaan 13. Varsinkin kun on vielä kyninyt kauniit hiuksensa lyhyiksi.
Totuus vaan on että melko tavallinenkin 30 , 30- nainen on paremman näköinen kuin jopa entinen missi 45 v.
Ei siis tarvitse ihmetellä, miksi moni keski-ikäinen mies hakee tai ainakin haaveilee itseään nuoremmasta seurasta.
Linkin päässä on Tanja karpela, joka oli aikansa kuumimpia naisia ja nyt on kovasti oman ikäisensä näköinen (nätti kylläkin) ja tuollaisia mahtuu tusinaan 13. Varsinkin kun on vielä kyninyt kauniit hiuksensa lyhyiksi.
Totuus vaan on että melko tavallinenkin 30 , 30- nainen on paremman näköinen kuin jopa entinen missi 45 v.
Ei siis tarvitse ihmetellä, miksi moni keski-ikäinen mies hakee tai ainakin haaveilee itseään nuoremmasta seurasta.
Vastaukset 18
Vanhimmat
No kyllä miehetkin rupsahtaa samalla tavalla, etenkin suomalaiset miehet joilla on ennestään jo huonot geenit verrattuna muihin miehiin. Miksi nuori ja kaunis nainen tyytyisi elähtäneeseen ja tavalliseen mieheen kun komeita, varakkaita, fiksuja nuoria miehiä on tarjolla yllin kyllin?
Hahaa. Siitä alkoi juupas eipäs heti :-D
En kiellä, etteikö miehet rupsahtaisi, mutta miesten monet ns. rupsahtamisen merkit nähdään seksikkäinä, kuten juonteet silmäkulmissa, lisääntynyt parrankasvu, ehkä ihon kimmoisuuden vähenemisen myötä korostunut kasvojen kulmikkuus ja harmaa ohimoilla ja parrassa.
Edellämainittu ei ole siis miesten keksintöä vaan naisten omaa samomaa
Tietysti kaksoisleuat, silmäpussit, rasvamakkarat, veltostuneet lihakset, hajoavat hampaat, kaljuuntuminen jne ovat kiinnostusta vähentäviä merkkejä molemmilla
Jatkan vielä omaa tekstiäni. Miehillä on kyllä mielä monesti todellisuudesta poikkeava käsitys omasta vetovoimastaan.
http://www.iltalehti.fi/viikon-laihduttaja/201411150112529_lv.shtml
"Kamalinta on ollut se, että kun olin ylipainoinen, niin luulin näyttäväni hyvältä. Todellisuus on kuitenkin se, että näytin sialta."
Naiset taas törmäävät tiukkoihin ulkonäköpaineisiin ja miesten kommentteihin jo ihan pikkutytöstä alkaen, että ovat usein hyvin tietoisia viehättävyydestään tai sen puutteesta.
Ei ollut tarkoitus aloittaa juupas-eipäs leikkiä, kunhan vain mainitsin asiasta. Ulkonäköä arvioidessa pitää ottaa huomioon henkilön ikä. Ikäisekseen Tanja on edelleen vetävän näköinen, toki nuorempana hän oli vieläkin kauniimpi. Sitä ei voi kiistää mitenkään mutta turhaan sitä toisaalta jossitteleekaan. Kaikki me vanhennutaan ja olisin todella tyytyväinen jos näyttäisin samanikäisenä edes lähellekään yhtä hyvältä kuin Tanja.
Se etu Tanjallakin on entiseen verrattuna että itse sitä ei enään haittaa pitääkö joku Urpo sitä enään seksikkäännä vai ei. Tanja on sen ikäinen että se onnellisuus koostuu ihan muista asioista ja riittää kun on itse sinut itsensä kanssa ja se kun on niin v.itun vaikeaa silloin nuorenakuin vois sitä ulkonäön puolesta ollakkin.
Kyllä näin on. Esimerkiksi Kalliossa ei ole yhtään meikkikauppaa, kun ainokainen meni konkurssiin. Täällä asuu aivan liian nuorta väkeä. Sellainen ei ole kosmetiikkabisnekselle hyvä asia.
(Naurua)
Funtsitaan tätä hieman: Kallion välittömässä läheisyydessä asuu vuonna 2015 yli 70 000 ihmistä.
Eikä meikkejä myytävänä.
(Naurua)
Siis millaisia meikkejä tällaisessa paikassa tarvitaan?
(Naurua)
https://www.youtube.com/watch?v=Qr5Ph8-t0mc
Vaan jos Tanja Karpelanin näkisi livenä voisi ajatus olla toisenlainen ja voisi peitota monet nuoremmat naiset. Ja jos hän antaisi huomiota juuri sinulle, voisi ehkä olla että ihan mielelläsi sanoisit että kyllä vain, vie sinä, minä vikisen.
Ihmiset nyt tuppaa ikääntymään, minkäs sille tekee... Toiset nopeammin, toiset hitaammin, toiset kauniimmin, toiset rumemmin. Tässä Karpelaa vain 3 -vuotta nuorempi nainen, ja muutokset ulkonäössä 15 -vuotiaasta 41 -vuotiaaksi on tapahtuneet lähinnä kampauksessa.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288772584722.html?pos=ok-trm-vhde
Puhe siitä, että miehellä harmaantuminen ja rypyt olisivat jotenkin seksikkäitä, on muuten kukkua ja miesten itsensä keksintöä, jolla perustellaan itselle että "joo voin minä vielä noita parikymppisiä yrittää. Olen vain charmikas ja miehekäs..." Jokunen typerämpi nainen voi kohteliaisuussyistä kehua jotain elähtänyttä ukon kurppaa, kun ei kehtaa sanoa suoraan olet ruman ja vanhan näköinen.Yleensä kehujen kohteena on julkisuuden henkilöt. ja heillä lähinnä raha ja status pitää yllä seksisymbolin mainetta.
Juu. Olet kyllä oikeassa. Metessä ei ikä näy. Olisi kiva nähdä hänet livenä, että näkisi kuinka paljon esiintymismeikki asiaan vaikuttaa. Olin kyllä lentää persiilleni kun kuulin hänen oikean ikänsä :-D
Sinäpä sen sanoit. Status ja raha tekee vanhasta miehestä "seksikkään" joidenkin naisten silmissä. Vanha tavismies ei todellakaan ole nuorten naisten mieleen. En tunne ketään parikymppistä naista joka haluaisi seurustella itseään huomattavasti vanhemman miehen kanssa.
Minäpä tunnen. Toisaalta en tunne kyllä vanhempaa älykästä miestä, joka haluaisi seurustella pariktmppisen naisen kanssa pysyvästi. Seksiä niiden kanssa harrastetaan ja yritetään saada exä ja kaverit kateelliseksi.
Kyllä se on niin että vanhetessa se parasta päiväys menee niin miehillä kuin naisillakin.
MOT
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288775479837.html?pos=ok-nln
Helppo on vanhempaa ihmistä ilahduttaa kehuilla ja huomiolla, todella helppoa, he ovat vielä vähään tyytyväisiä muutenkin kun eivät huomiota yleensä paljoa saa. Mutta mitä sen on väliä, mieluummin kiva ilmapiiri kuin lyttäävää ilmapiiri. Ja iloinen, onnellinen, vapautunut ihminen on aina hyvännäköinen vaikka olisi kaksoisleukaa ja ryppyä siellä ja täällä.
Tanja on kaunis edelleenkin. Totta on että hiukset voisivat olla naisellisemmat. Tulee vähän semmonen femakko fiilis tuosta kuvasta. Mielestäni jokainen 50 vee äijä saa etsiä itselleen 18 vee seuraa jos siltä tuntuu eri asia saako sitä. Miehiä kun katsoo kadulla niin harva ukko siltä näyttää että sais kenet haluaa.
Tanja on kaunis, kampaus on hirveä. Vanhentaa 10 vuodella.