Kaikki nauravat Helenalle !

Majatalon henkilökunta pitää Helenaa pilkkanaan ja nauravat sen selän takana ,kun Hellu luulee ,että Nikkinen panisi muka sitä koipeen ? Sitä vanhaa ämmää ,ei koskaan ,Nikkinen vaan luulottelee mammalle ,että se on kiinnostunut ,mutta Heluna on aivan märkänä Akiin ,ja nytkin sen piti mennä yöllä viinikellariin tumputtamaan juoppo-Maaritilta saadulla jätti-ryhmyrillä kun Nikkinen ei pannutkaan sitä ?
9221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hellun naama on todella koomisen näköinen ,kun se yrittää vääntää sitä houkuttelu-asentoon ,siltähän tippuu melkein tekohampaat suusta ??

Äänestä

Tänäänkin siltä meinasi pullahtaa ylä-tekarit ulos suusta kun se patsasteli Nikkis-rosvolle ???

Äänestä

Panetko sika naista koipeen? Joka päivä todistat tyhmyyteesi täällä. Sika vinkuu ja vikisee vailkei ymmärrys riitä.

Äänestä
  • Katsokaa kaikki ! Kolminkertainen Sika on taas päässyt suljetulta osastolta karkuun ?

    Äänestä

Joo meilläkin työpaikan kahvilassa yleisin naurunaihe on Helena Kuula

Äänestä

Työntekijä Amandasta?

Kukahan täällä kirjottelee, kun meillä ei mun tietääkseni oo muita töissä kuin Helena, sen pojat, ja minä. Joskus on ollu tuuraajia, mutta mun aikaan niitäkin hyvin vähän.

Se on nykyisin tämä yrittäjän arki, että mahdollisimman paljon tekee itse ja mahdollisimman vähän palkkaa ulkopuolisia, vaikka hyvinhän meillä menee lukuunottamatta viinejä, joiden laatu laski eräästä tietystä syystä kissanpissin tasolle.

Ja teille kaikille tiedoksi, että Helena on upea ja kaunis nainen. Minä jos kuka sen tiedän. Nimimerkki kokemusta on....kröhöm...(ja tähän sellainen itseriittoinen pullisteluilme).

Ettei vaan ois se perhanan nilkki-Nikkinen, joka on kirjottanu noi sika-, arvaakuka- ja hiivajutut, koska niissä ei oo mitään perää.

Mutta nyt kahvit "virmampiikkiin" ja sitten tiskin taakse. Heisulivei!

Äänestä
  • Siinä sulle pähkäilemistä.... heh heh Ismo

    Äänestä

  • Ai hyvin menee !!! mitä olen nähny kun käynny siellä ei ole kun Helena litkimässsä viiniä ei se ole pitkän päälle tuottosaa.

    Äänestä

Lasisilmät saattavat pudota kuopistaan, kun Aki vääntää Helenan kiemuralle toimistopöydän päälle ja tekolonkathan voi irrottaa toimituksen ajaksi vaikka kokonaan!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pankkiautomaatti. kirjoitti:

Majatalon henkilökunta pitää Helenaa pilkkanaan ja nauravat sen selän takana ,kun Hellu luulee ,että Nikkinen panisi muka sitä koipeen ? Sitä vanhaa ämmää ,ei koskaan ,Nikkinen vaan luulottelee mammalle ,että se on kiinnostunut ,mutta Heluna on aivan märkänä Akiin ,ja nytkin sen piti mennä yöllä viinikellariin tumputtamaan juoppo-Maaritilta saadulla jätti-ryhmyrillä kun Nikkinen ei pannutkaan sitä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu