minkä ikäisenä voi luopua toivosta?

ikuinen poika

Jos ei ole koskaan ollut minkäänlaista suhdetta, siis ei edes mitään tapailua tai sen sellaista, koska voi luopua toivosta, että joku kiinnostuisi?

18

226

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmi

      16-vuotiaana voi jo luovuttaa.

    • 11+11

      Ei kai ikinä tarvitse luovuttaa, voit periaatteessa saada naisen minkäikäisenä tahansa, se on sitten eri asia että miten kurpahtaneen sellaisen :D

    • Sitten kun tukka on lähtenyt päästä ja näin ollen parhaat nuoruusvuodet ovat jo takana päin. Sanoisin, että noin 70-vuotiaana.

    • true hard-core atm

      sanotaanko että siinä 18 paikkeilla, 20 vuotiaana alkaa peli olemaan lopullisesti ohi, 12-16 ikäisenä kuuluu olla takana jo kymmeniä suhteita/yhdenyönjuttuja että ps markkinoilla voi jotenkin pärjätä.

    • menetetty on

      Varmaan siinä 25-vuotiaana kannattaa luovuttaa toive. Yli 20-vuotias neitsyt on aika epätavallinen, yli 23-vuotias neitsyt on outo, yli 25-vuotiaana peli on menetetty ja jos on 33-vuotias neitsyt niin on HC-ätmi ja neitsyt-setä.

      • keep the faith

        Itse sain ekan kerran vasta 28 vuotiaana ja vielä oikein söpöltä ja hyväkroppaiselta mua nuoremmalta naiselta, ei ole ikinä liian myöhäistä!


      • Naisasialooseri.
        keep the faith kirjoitti:

        Itse sain ekan kerran vasta 28 vuotiaana ja vielä oikein söpöltä ja hyväkroppaiselta mua nuoremmalta naiselta, ei ole ikinä liian myöhäistä!

        Poikkeus vahvistaa säännön. Ja kuinka monelta naiselta olit yrittänyt saada suhteen/pillua ennen kuin tärppäsi? Jos et ollut aikaisemmin yrittänytkään niin et alunalkaenkaan ollut toivoton tapaus vaan piilo-YTM.


      • keep the faith
        Naisasialooseri. kirjoitti:

        Poikkeus vahvistaa säännön. Ja kuinka monelta naiselta olit yrittänyt saada suhteen/pillua ennen kuin tärppäsi? Jos et ollut aikaisemmin yrittänytkään niin et alunalkaenkaan ollut toivoton tapaus vaan piilo-YTM.

        Vaikea sanoa että yritinkö ennen tätä koska mitä pidetään yrittämisenä? Ns cold approachia en ole tehnyt vielä koskaan mutta toki olen koulukavereita ja työkavereita yrittänyt jututtaa ja katsoa olisiko ollut kiinnostusta mutta aina tuntui yksipuoliselta.
        Nainen oli tässä tapauksessa se joka kysyi mua ensimmäisenä treffeille.
        Piilo-YTM en varmasti ole jos vasta näin vanhana sai aikaiseksi ensimmäisen tapailun naisen kanssa.
        Lisättäköön vielä että nainen oli myös mua koulutetumpi ja ei ollut YH.


      • wweeee
        Naisasialooseri. kirjoitti:

        Poikkeus vahvistaa säännön. Ja kuinka monelta naiselta olit yrittänyt saada suhteen/pillua ennen kuin tärppäsi? Jos et ollut aikaisemmin yrittänytkään niin et alunalkaenkaan ollut toivoton tapaus vaan piilo-YTM.

        Titenkin nämä ovat tulkintakysymyksiäkin ja riippuvat siitä miten kukin YT-mies-sanan käsittää. Mutta minusta ei oikeastaan mitään piilo-YT-miehiä ole olemassakaan, ja jos tällaisia miestyyppejä aletaan olettaa esiintyvän niin se vain sekoittaa asioita. AT-miehiä on toki monen laisia, ja persoonaltaan ihan vastakkaisiakin tyyppejä, joskin ehkä enemmistö AT-miehistä on naisten mielestä hyvinkin epäpanettavan näköisiä jo ulkonäkönsäkin vuoksi. Mutta toisaalta on myös AT-miehiä jotka eivät välttämättä koskaan ole naisia mitenkään edes yrtittäneet lähestyä eivätkä ole muutenkaan pyörineet piireissä missä naisiakin on. Nämä AT-miehet voivat sitten olla vaikka naisten mieleisiäkin ainakin johonkin mittaan tai periaatteessa, joskin tietty se kun ei naistenkäsittelykokemusta on iso miinus eikä siksi nämä nyt mitään erityisesti naisiin vetoavia voi olla vaikka ulkonäköäkin olisi ja/tai työ/talous-asiat kunnossa, elikkä selvästi AT-miehiä nämäkin ovat.


    • Naisasialooseri.

      Viimeistään 25-vuotiaana on aika lyödä rukkaset naulaan ja liittyä meihin. Monesti kyllä toivo on turhaa 20-vuotiaallakin jos ei siihen mennessä naiset ole kiinnostuneet.

      • Reipas Mies

        Tuo 25 v voisi olla aika hyvä kohta kelata asioita. Jos mitään lähestymistä mitkään naiset eivät ole selvästi osoittaneet tai mies on vain pakkeja kerännyt oppimatta niistä mitään, on syytä jo miettiä että naama ei vain riitä. Yli 30v:nä täyskokemattomuus ei voi kääntyä itsestään edes hyvällä tuurilla. Silloin on jo täysin kyvytön käsittelmään naista romanttisessa mielessä ja tilannetta vain pahentaa jos uskoo naisten kamumiehille kertomaan propagandaan että "kelpaa omana itsenään, on kiva mies"- mutta ei hänelle.

        Sitä voi paikata kool aidilla mutta tuskin sillä elämänsä rakkautta saavuttaa jos koko homma perustuu näytelmään ja toisen hämäämiseen.

        Kyllä ne koulutetut naiset osaavat poimia potentiaalisen miehen ennemmin kuin naisen alistavan jännätatskan jos tämä ei hyvin naamakomea olisikaan. Tosin tavis-luokassa on kilpailukin kovaa ja miehen tulee omata 30-vuotiaana riittävä status toteuttaa naisen vauvakuume, aakkos-vaatteet ja iso Audi.

        Mitä enemmän mies omaa at-komponentteja, sitä enemmän pitää kumppanissaan tulla kompromisseja hyväksymään.


      • Ofajx

        Höpö höpö "naama ei riitä" sosiaaliset taidot 70 % viehättävyydestä. Jos jatkat "omana itsenä" olemista, se tarkoittaa että jatkat samojen sosiaalisten virheiden toistamista (jolloin kaatosaldo pysyy myös todennäköisesti samana). Jos haluaa muuttaa asioita, pitää tulla pois omalta mukavuusalueeltaan kuten klisee kuuluu. Oikeassahan se klisee on, sillä cold approachien opettelu baarissa ei aina ole mukavaa.


    • Jeminajanna

      Entä, jos on nainen?

    • toivotontoivoon

      Toivosta voi luopua ihan minkä ikäisenä vaan!

      • Vasta kommenttina, toivoa on minkä ikäisenä vain! :)


    • lapapamatoto

      riippuu myös siitä minkä ikäinen se toivo on

      • Voi veljet, onko lapamadotkin näinä päivinä hypergamisia, se on kai sitä evoluutiota tjsp... :D


    • pitkäselipaatti

      Menetin poikuuteni viiskymppisenä, nyt on kaunis 35.vuotias thai-vaimo ja raskaana.
      Pillu oli kuin kirnu kun ensimmäisen kerran heitin sisään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      162
      1538
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      256
      1086
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      742
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      711
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      674
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      645
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      566
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      45
      535
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      39
      534
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      526
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      491
    12. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      479
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      467
    14. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      38
      460
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      455
    16. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      450
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      441
    18. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      433
    19. 19
      404
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      22
      395
    Aihe