Eli joku tavispari pitää blogia, josta on tullut valtavan suosittu. Juuri äsken ruokatauolla naiset puhuivat siitä innoissaan. Piti sitten googlettaa kyseiset henkilöt ja ovat ilmeisesti aika tunnettuja ja suosittuja. En ymmärrä miksi? Kävin katsomassa niiden blogia, eikä ollut kiinnostava.
http://annajasebastian.indiedays.com/
Onko tämä joku villitys jonka vain naiset ymmärtävät?
http://annajasebastian.indiedays.com/
Onko tämä joku villitys jonka vain naiset ymmärtävät?
Vastaukset 7
Vanhimmat
No ma oon joskus tuota lukenut. Nainen olen enka kylla erityisemmin kiinnostunut. Tuolla miehella on todella arsyttava kirjoitustyyli, ja naisella epamielenkiintoiset jutut. Muutenkin kaytan aikani mieluiten muuten kuin muiden ihmisten usein pinnallisen elaman seuraamiseen ja luen mieluummin jotain oikeasti hyodyllista.
Eivät ole taviksia, vaan selvästi tavallista tyylitietoisempia (vaikka onkin katalogeista revitty mainoskämppä) ja rikkaampia.
http://annajasebastian.indiedays.com/2013/08/13/meidan-koti/ Tuollainen asunto Helsingistä ei voi olla kovin halpa.
Enpä tiedä. Veljelläni on samantyyppinen kämppä Hesassa ja se on ihan tavis-pienyrittäjä. Kai se on onnistuu jos on halukas laittamaan suuren osan tuloistaan asumiseen.
Niillä on ärsyttävä kirjoitustyyli. Lauseet loppuvat kesken. Viiminen kirjain puuttuu lähes jokaisesta sanasta. Luin juuri kommentteja joihin ne vastasivat tuossa asuntoesittelyssä.
Tietääkö joku mitä ne tekevät työkseen, vai pystyvätkö ne elämään vain bloginsa tuloilla?
Niinpä. Huvittavaa, että 35 v. kirjoittaa nuorisokieltä (sigamagee jne.).
Ei herättänyt juuri mitään reaktioita.
Ehkä sellaisen kuitenkin, että miksi ihmeessä joku harrastaa henkistä itsensäpaljastelua? Maksetaanko siitä?
En klikannut, enkä klikkaa.