Metsästävä nainen

Kaatoja

Karkoittako nainen miehet kertomalla, että metsästän? Varsinkin jos harrastaa suurriistan...eli hirvenmetsästystä. Onko metsästävä nainen miehelle pelottava?

6

385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+7

      Ei, hyvähän juttu se vaan on jos saa tuoretta luomulihaa metsästä, hirven liha on kyllä tullut tutuksi viime aikoina..

    • jnf

      ei karkota.

    • Vain ja aionoastaan ISO plussa!

    • 456j57k

      Varmaan riippuu ihan siitä kenestä on kyse... xD
      Jos mies metsästää niin miksi sillä häiritsisi.

      Voisin muutenkin vaikka vannoa että jos olet hyvännäköinen, niin harrastuksillasi et miehiä karkota.

    • Tuesday

      No ei ainakaan minua, vaikuttaa ihan mielenkiintoiselta harrastukselta.

    • Metsän_mies

      Iso plussa. Siinä on sellainen hieno kontrasti joka vetoaa. Uskon että Guns'n'roses-bändin nimi on tahallaan valittu tuo kontrastin tuoma viehätys mielessä. Terminator-leffassa taitaa olla pätkä jossa Arska kävelee ruusujen yli pyssyllä ampuen, siinä vaan on sellaista hienoutta ja onhan nainen vielä hienompi asia kuin ruusut.

      Ja harrastuksena kyllä tervehenkinen. Minä kun en sohvaperunoita katsele. Mutta jos kuvatonta treffi-ilmoitusta laitat niin minulle tulee vähän sellainen mielikuva ensimmäisenä että saattaa olla jonkun sortin mörökölli, kuulantyöntäjätyyppinen ja perunanaamainen olento. Mutta saahan sen selitettyä tai kuvan laitettua, ja kaipa joku vuorenpeikko tykkää mörököllistäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe