Onko kellään kyseistä tatuontia tai edes jotain tietoa.
Missä ja mihin hintaan näitä tehdään??
UV-tatuointi
6
4633
Vastaukset
En oo ennen kuullutkaan.
- amistaar
mistäs olet kuulut ton, että uv-tatskoja tehdään...Kato kuvat valehtelee enemmän kuin 1000 sanaa;) tuskin kukaan suomessa noita tekee. Siinähän on todella suuri riski sairastua syöpään ya know...
- miuh````
tehty jo.. ja ihan suomessa omalla paikkakunnalla.
- Aito-Helmi
voi käydä ihmettelmässä moisia
http://www.bmezine.com/tattoo/uv001.html - N23
Ainakin Legacy Tattoo Helsingissä tekee UV-tatuointeja. Värit ovat kalliimpia ja teko hankalampaa kuin normaalissa tatuoinnissa, joten hintakin on hieman korkeampi.
Värit olivat ennen helposti allergisoivia, mutta ovat kehittyneet valtavasti viime vuosina. Jos taipumusta yliherkkyyteen on, kannattaa ehkä kokeilla hyvin pienelle alueelle ensin.
Valmiina UV-muste näkyy normaalissa valossa lähinnä vaaleana arpena.
Luotettavinta tietoa saat varmasti menemällä liikkeeseen ja kyselemällä sieltä.- Hellu
Vaasassa saa kans Valhalla Tattoossa. Yhelle tyypille oli tehty jotain yksityiskohtia isompaan kuvaan UV-väreillä, kiiluvia silmiä yms. Ihan makeen näköinen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321