Sain ainakin nukuttua :) Mut kyllä tää aikas syvältä on, ei siitä pääse mihinkään.
Nyt aamupala ja sitten kävelylle. Mitäs sitten tekis?
Viikonloput on ainakin mulle tosi kurjia. Ei sitä viitti ystävien tai sukulaisten nurkissa aina oleilla, eikä myöskään juhlimassa käydä.
Se tietysti on hyvä, näin naisen silmin katsottuna, että pysyy hyvässä kuosissa, kun ei tule leivottua tai tehtyä hyvää ruokaa, kuten suhteessa ollessa :)
No, tämä oli tämän aamun avaus :) Kaikille mukavaa päivänjatkoa !
Nyt aamupala ja sitten kävelylle. Mitäs sitten tekis?
Viikonloput on ainakin mulle tosi kurjia. Ei sitä viitti ystävien tai sukulaisten nurkissa aina oleilla, eikä myöskään juhlimassa käydä.
Se tietysti on hyvä, näin naisen silmin katsottuna, että pysyy hyvässä kuosissa, kun ei tule leivottua tai tehtyä hyvää ruokaa, kuten suhteessa ollessa :)
No, tämä oli tämän aamun avaus :) Kaikille mukavaa päivänjatkoa !
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kohdallani olen ainakin huomannut, että tämä yksin nukkuminen sopii minulle paljon paremmin. Mukavahan se naisena on siihen lusikkaan nukahtaa (toki näin miehenä myös), mutta auta armias kun pari tuntia nukkuneena heräilet sieltä naisen takaa siihen tunteeseen, kun se kuuluisa "toinen käsi", jota ei tuossa asennossa kykene asettelemaan mitenkään hyvin, on käytännössä puutunut kokonaan olemattomiin. Siinä sitten elvyttelet kättä sen 5-10min takaisin toimintaan, että pääset taas takaisin jatkamaan levollisia yöunia. :D
Ruuanlaitossa taas olen alkanut näkemään aikaa ja vaivaa sen suhteen, sillä nyt on aikaa nautiskella elämästä. Ja hyvä ruokahan on yksi elämän suurimmista nautinnoista. ;) Muistaa vaan pitää annokset kohtuu kokoisina niin eipä tule ongelmia tuon painonkaan kanssa. Eipä tässä juurikaan valitettavaa ole omassa elämässä lukuunottamatta tuota ajoittaista hellyyden kaipuuta. Mutta jos se alkaa liikaa joskus vaivaamaan niin pitää ratkaista se sitten ottamalla vaikkapa seuraavanlainen kaveri. Voipahan ainakin paijata ja hoitaa tuota sitten.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PJnn-wMPU9w#!
Tuo sulatti suloisuudellaan jopa raavaan miehen sydämmen
Kyl oli söpö, mikä lieneekään :)
Itse kyllä ottaisin raavaan miehen hellyyttäni jakamaan :)
http://www.buzzfeed.com/madisonlmedeiros/facts-proving-jerboas-are-the-rulers-of-the-rodent-kingdo
Tuossa vielä muutama kuva kyseisestä hyppelijästä. :) Ja tarkennukseksi tuolla raavaalla tarkoitin enemmänkin sitä henkistä puolta siis.
http://www.nowvideo.sx/video/16a763a90522f
Tuossa dokumentissa esiintyy sellainen miestyyppi jota tarkoitan. Eipähän tuo elämä muutenkaan tuollaisessa rauhallisessa ympäristössä olisi lainkaan pahitteeksi. Sillä erotuksella toki, etten aivan noin kylmissä olosuhteissa haluaisi lähteä asustelemaan. Mikäs tuolla olisi kaikessa rauhassa saunan jälkeen käpertyä oman kullan kanssa kuhertelemaan. :)