Omistan muutamia kenkäpareja jotka ovat keinonahkaa, vaikkakin niitä parjataan kestävyydestä (helppo tarvittaessa ostaa halpoja kauniita kenkiä kun kaupat väärällään jos jonkinmoista kenkää) Mutta siis, miten ootte saaneet naarmut pois keinonahkaisista kengistä, vai ootteko millään? No joo tussi on yks, mutta vaaleanruskeeta tussia on ollut hyvin hankala löytää.
Keinonahassa naarmuja!
voihan keinonahka
2
1656
Vastaukset
- Ann-Marie.
Sama juttu. Olkoon vaan halpaa keinonahkaa, aitoihin ei opiskelijana ole varaa laittaa kerralla isoja summia. Siksipä haluankin hoitaa niitä "ei aitoja" ja just noihin naarmuihin kaipaisin itsekin apua,että millä sais häivytettyä. Keinonahalle onneksi on suojasuihkeita ja usein ne käy myös muihinkin materiaaleihin.
- Suutari tietää
Katsis kysyä ehkä suutarista. Niillä vois olla jotakin vinkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881363Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57905
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40851Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838