Puuttuvat veroprosentit

Tietääkö kukaan, missä vitussa viipyy merkkikohtaiset veroprosentit? Kai näitäkin sivuja joku "sisäpiiriläinen" lukee. Vois kertoo.
Ei oikein riitä automerkki per vuosi tahti. Vittu!

Tehkää tullin kusipäät jotain palkkanne eteen! Laki on laki, mutta selvittäkää edes ne veroprosentit, jotta jonkinlainen oikeus toteutuisi.
3599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei niitä enää tule kun tullikin omia vaivoja säästääkseen odottaa autoverotuksen kokonaisuudistusta.

Äänestä

Ei tule, voin kertoa. Ei ole keinoja selvittaa tarpeeksi tarkasti. Turhaa odottelet, ei yksinkertaisesti ole materiaalia.

Äänestä
  • Ei varmasti tulekkaan, syitä voi vain arvailla??? Mutta jos kyse on siitä ettei Tullilla ole materiaalia, se on syyllistynyt hyvän hallintotavan vastaiseen toimintaan ja mahdolliseen virkavirheeseen. Viranomistoimintaa säätelevässä laissa on pykälät jotka velvoittavat viranomaisia pitämään tiedot ja asiakirjat hyvässä järjestyksessä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käyrä kohoaa. kirjoitti:

Tietääkö kukaan, missä vitussa viipyy merkkikohtaiset veroprosentit? Kai näitäkin sivuja joku "sisäpiiriläinen" lukee. Vois kertoo.
Ei oikein riitä automerkki per vuosi tahti. Vittu!

Tehkää tullin kusipäät jotain palkkanne eteen! Laki on laki, mutta selvittäkää edes ne veroprosentit, jotta jonkinlainen oikeus toteutuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu