Homous on sairaus!
Homous on sairaus!
homooooooo
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En ihmettele miks kukaan muu ei oo vastannu tänne ku kellään ei aikaa vastata tollasiin turhiin juttuihin. Paitsi mulla. (Tämäkin oli turha vastaus käytit aikaa tämän lukemiseen. Turhuutta. )
Sinun pitäisi mennä WHOlloe töihin
Jooo, woi olla. Mutta homofobia on vieläkin suurempi sairaus.
Jos kumpikaan noista olisi sairaus, niin lääketehtaat olisivat jo apajilla...
Uso huwikses, kyllä ne jo on.
Sairaalloinen kiinnostus vieraiden ihmisten seksuaalisuuteen on ainakin sairaus.
Homous, kuten muut uskonnot, on usein sillä tavalla sairaus, että se kärsijänsä mielestä antaa jatkuvan oikeuden toitottaa omaa, oikeaa oppiaan jokaiselle vastaantulijalle ja tehdä näiden olosta hankalampaa. Joista, vastaantulijoista, suurin osa kuitenkin vain haluaisi huolehtia omista asioistaan, olivat ne homo-, hetero- tai bi-asioita. Eli kyse on perimmältään kiusanteosta ja kateudesta.
Ikinä ei ole kukaan vastaantulija toitotellut omaa seksuaalisuuttaan. Mutta homofoobikot ne täällä jankuttaa ja miettii mitä aikuiset ihmiset puuhaa peiton alla. Aika pervoa touhua☺
Kai jokainen tajuaa ettei se tervettä ole. Homofoobiseksi haukkuminen on vihapuhetta. Jos inhoaa katsellessaan miesten keskinäistä toistensa imemistä on kyse terveestä ihmisestä eikä fobiasta.