Accept-Restless And Wild

Oiva

Siitä ei paljon heavybiisi parane!!!!!!!!

11

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaacoppi

      Accept - I'm a Rebel

      • Oiva

        No jos niin on, niin Fast as a shark tulee ja jyrää. Vein sen levyraatiin muistaakseni 2.luokalla!!! Ja edelleen jyrää kaikki!!!


      • heraklos*
        Oiva kirjoitti:

        No jos niin on, niin Fast as a shark tulee ja jyrää. Vein sen levyraatiin muistaakseni 2.luokalla!!! Ja edelleen jyrää kaikki!!!

        aika yleinen levyraati biisi ollut aikoinaan koulussa, niin minäkin vein sen biisin levyraatiin koulun 7.luokalla 1983. :)


    • makellica

      Fast as the shark on todella loistava samalta levyltä,myös Princess of the dawn on loistava tunnelmapala,jes!!

    • hungry years

      kaikki accept kama hyvää.. nyky päivänä ramstein amerika osasto. en löydä ainakaan melodisesti mitään hyvää ym. ramsten täyttä paskaaa!! metallica, accept "80" jyrää.

      • woland'71

        Se kuinka nasevasti tuot ilmi havaintosi Acceptin tuotannon laadusta, voi hämmästyttää minua, jos suinkin mahdollista, jopa enemmän kuin sinne parhaille 80-luvun kouluvuosille jäänyt suomenkielen taitosi.

        Hyväksi avuksi suosittelen kirjoittamaan vaikka muutaman rivin viikossa. Samoin sanaristikot ovat hyödyllistä ajanvietettä kaltaisellesi sanasokeutuvalle puusilmälle.

        Mitä tulee vaikeisiin vieraskielisiin sanoihin (esim. Rammstein) niitä kannattaa harjoitella vaikka siihen pornolehden reunaan muiden käsitöittesi lomassa, harjoittele ja huomaat että saat ominkäsin aikaan muutakin kuin...

        Mutta kuten jo asian niin sulavasti ilmaisit kaikki ACCEPT on hyvää, huonoimmillaankin se on hyvää, parhaimmillaan loistavaa, suorastaan vitun hyvää.

        Koeta jaksaa Gomer Pyle, kyllä se siitä taas...


      • Nälkäiset vuodet!

        Kirjoitinkin tuon tekstin pienessä... jaa kuulemma isossa simassa , mutta asia tuli perille. Hyvää piikkiä pitää tietysti antaa kirjoitus virheistä. kannattaa muuten kuunnella ainakin u.d.o.:lta Faceless World.


    • hyväksyntä

      Kyllä paras on Balls to the wall. Eikös siinä levyn kannessa ole joku nahkahousumies?

    • Heavy mies

      Wolf Hoffmanilla on kyllä kaikkien aikojen vääntävimmät skittasoolot. Vaikkapa Heaven is hell, kyllä lähtee!!

      • Kannattaa tietty hankkia Wolf Hoffmannin soololevy Wolf Hoffmann 'Classical'. Se on instrumentaalilevy ja jos Wolfin soolot kolahtavat, kolahtaa tämäkin. :)


    • Kyllä kolisee.

      midnight mover paljon muuta hyvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      121
      4002
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      179
      3837
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      29
      2606
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      8
      2384
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      32
      2163
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      4
      1746
    7. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      48
      1362
    8. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1300
    9. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1271
    10. Ei ne päivät ole samanlaisia...

      Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah
      Työpaikkaromanssit
      35
      989
    Aihe