Voi apua! Tässä iässä olen nyt ihastunut mieheen.Tunnen häntä kohtaan melkoista vetoa mutta olen aivan toivoton tekemään asian eteen mitään.Sen verran olen selvittänyt,että hän on vapaa.Tapasimmen harrastuksen parissa ja tuntuu,että hänelläkin on jotain kiinnostusta minuun mutta toisalta hän on hyvin avoin ja miellyttävä kaikille.Olin jo niin epätoivoinen,että meinasin lähettää hänelle tekstarin,jossa olisin kertonut kiinnostuksestani mutta onneksi en lähettänyt,en olisi varmaan voinut enää mennä samaan harrastukseen hänen kanssaan.Miten keski-ikäinen mies isketään tai miten ylipäätään voisin selvittää, onko kiinnostus molemminpuolista?Talvella tulossa seuran matka,jossa molemmat olemme mukana,Pitkästä aikaa tuntuu siltä,että tässä se nyt olisi:)
Keski-ikäinen ihastunut
5
355
Vastaukset
- -M-
Jos mietin sitä miten me miehet toimimme vastaavissa tilanteissa niin eipä siinä oikein auta muu kuin uskaltaa, vaikka kuinka pelottaisi. Niin ne parisuhteet useimmiten syntyvät. Ymmärrän toki että parempiosaisena, eli naisena, tuntuu ikävältä joutua siihen rooliin.
- mies..
Missä harrastuksessa voisi tavata naisia?
- joskus ujostuttaa
Nooo,tuolla eläinpuolella on runsaasti naisia ja vapaita sellaisia.:)Ja jos mies vielä vähän viitsii panostaa itseensä niin aina parempi,tosin siellä kelpaa kaikki jörrikätkin,riippuu tietty siitä,millaista naista etsii.
Mutta naisena on aika vaikeaa saada selville miehen ajatuksenjuoksua ja jotenkin se,että uskaltaisi kysyä ja saada pakit,voisi mulle tehdä sen,että pitäisi porukkaa vaihtaa ja se olisi ikävää.Ihan kamala tilanne,kukaan ei uskoisi,että voin olla näin ujo tässä asiassa hih.
- Rohkeutta
Kuulostat kyllä ihan joltakin teinitytöltä,mutta etkö voi siinä harrastuksen yhteydessä keksiä jutun juurta ja siinä samassa saat lisäinfoa miehestä ja hänen kiinnostumisestaan,ei näistä asioista nyt liian vaikeita kannata tehdä,aikuisiahan te jo olette,sulla on etulyöntiasema moneen muuhun nähden.
- joskus ujostuttaa
Siksipä juuri kirjoitin kun tuli niin teinimäinen fiilis:)Kiitos rohkaisusta, yritän saada hommaan lisäselvyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673