Keski-ikäinen ihastunut

joskus ujostuttaa

Voi apua! Tässä iässä olen nyt ihastunut mieheen.Tunnen häntä kohtaan melkoista vetoa mutta olen aivan toivoton tekemään asian eteen mitään.Sen verran olen selvittänyt,että hän on vapaa.Tapasimmen harrastuksen parissa ja tuntuu,että hänelläkin on jotain kiinnostusta minuun mutta toisalta hän on hyvin avoin ja miellyttävä kaikille.Olin jo niin epätoivoinen,että meinasin lähettää hänelle tekstarin,jossa olisin kertonut kiinnostuksestani mutta onneksi en lähettänyt,en olisi varmaan voinut enää mennä samaan harrastukseen hänen kanssaan.Miten keski-ikäinen mies isketään tai miten ylipäätään voisin selvittää, onko kiinnostus molemminpuolista?Talvella tulossa seuran matka,jossa molemmat olemme mukana,Pitkästä aikaa tuntuu siltä,että tässä se nyt olisi:)

5

346

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -M-

      Jos mietin sitä miten me miehet toimimme vastaavissa tilanteissa niin eipä siinä oikein auta muu kuin uskaltaa, vaikka kuinka pelottaisi. Niin ne parisuhteet useimmiten syntyvät. Ymmärrän toki että parempiosaisena, eli naisena, tuntuu ikävältä joutua siihen rooliin.

    • mies..

      Missä harrastuksessa voisi tavata naisia?

      • joskus ujostuttaa

        Nooo,tuolla eläinpuolella on runsaasti naisia ja vapaita sellaisia.:)Ja jos mies vielä vähän viitsii panostaa itseensä niin aina parempi,tosin siellä kelpaa kaikki jörrikätkin,riippuu tietty siitä,millaista naista etsii.
        Mutta naisena on aika vaikeaa saada selville miehen ajatuksenjuoksua ja jotenkin se,että uskaltaisi kysyä ja saada pakit,voisi mulle tehdä sen,että pitäisi porukkaa vaihtaa ja se olisi ikävää.Ihan kamala tilanne,kukaan ei uskoisi,että voin olla näin ujo tässä asiassa hih.


    • Rohkeutta

      Kuulostat kyllä ihan joltakin teinitytöltä,mutta etkö voi siinä harrastuksen yhteydessä keksiä jutun juurta ja siinä samassa saat lisäinfoa miehestä ja hänen kiinnostumisestaan,ei näistä asioista nyt liian vaikeita kannata tehdä,aikuisiahan te jo olette,sulla on etulyöntiasema moneen muuhun nähden.

    • joskus ujostuttaa

      Siksipä juuri kirjoitin kun tuli niin teinimäinen fiilis:)Kiitos rohkaisusta, yritän saada hommaan lisäselvyyttä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      348
      3638
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      19
      2378
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1950
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1645
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      417
      1542
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      39
      1487
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      282
      1458
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1314
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1116
    10. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      20
      1030
    Aihe