Miten

hämmästyttää!

arvioisitte seuraavaa? Anoppi ja appi eivät oikein ole iloisia siitä että olemme naimisissa. Tästä kertoo jo se että appi ei saattanut kirkossa tytärtään alttarille.
Seuraavana päivänä kärttyisyyttä.2viikon päästä anoppi sanoi että meidän perheen asiat eivät kuulu sinulle jne.Toinen seikka on lapsenlapset, joita kohtelevat kuin olisivat 5vuotiaita.20v ostavat suklaata ja limua ja ovat kovin huolissaan että miten pärjää. Ei puhettakaan tai kannustamista toisen itsenäistymisestä.Vuokranmaksustakin sanovat että ei sinun tarvitse kotiin maksaa vaikka rahaa on ja käy töissä.

3

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      naispari?

      • ?? 1

        Mistä tollasta päättelit?


    • piparminttuli

      No ei tuo ole ollenkaan sitä ettei he pitäisi siitä että olette naimisissa.
      Ei ole ollenkaan tavatonta että morsianta ei isä saata alttarille. Ja kärttyisyys voi johtua ihan perheen omista asioista.

      Samoin on ihan luonnollista että eivät halua sinun puuttuvan heidän ja tyttären välisiin asioihin.

      Ja isovanhemmille omat ja lapsen lapset on aina lapsia iästä riippumatta. Se että he ovat huolissaan on myös ihan normaalia.

      Se että he ostavat suklaata ja limua lapsille voi johtua siitä että ei heillä ole varaa ostaa mitään isompaa ja kalliimpaa.

      Mun mielestä tää on provo. Ei kukaan voi olla noin tyhmä, että ei tuota ymmärtäisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2737
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      297
      2614
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      41
      2334
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1414
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1112
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1080
    7. 57
      782
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      781
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      699
    10. Mitä jos soitan sulle niin ettei numero näy?

      😊
      Ikävä
      55
      682
    Aihe