en tiedä uskallanko jättää?

en oo riskinottaja

Minulla meni pitkään että löysin tämän ensimmäisen ja ajattelin että ollaan nyt ihan kokemuksen takia kun en ollut koskaan seurustellut taikka harrastanut seksiä. Nyt kun tuntee paremmin ja miettii että ois ehkä hyvä viheltää peli poikki. En listaa tähän syitä nyt mutta niitä ois kuitenkin, Ongelma on vaan siinä että kun tämänkin saaminen oli ihan hiton vaikeeta tällä naamalla ja siihen meni useita vuosia. Jos jätän tämän niin saanko enään toista chanceä vai elänkö yksinäni tai jos löydän niin mitä jos se on vielä huonompi? Vai pitäiskö törkeesti ruveta kattelemaan uutta ja jos rupee löytymään lupaavaa niin sit lopettaa ajoissa ennen kun se uusi muuttuu suhteeksi?

4

336

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täti...

      Häh, en ymmärtänyt viimeistä lausetta. Miksi etsisit uutta, jos aikomuksesi ei ole ottaa uutta eikä jättää vanhaa? Sen takiako vain, että näkisit kelpaatko kellekään? Se ei ole syy kiusata kumpaakaan, mahdollista uutta tai nykyistä.
      Päätös lähtee sinusta itsestäsi lopetatko suhteen vai et. Sinä teet omat valintasi ja kestät mahdolliset seuraukset ,oletko pitkään yksin, tai lopun ikääsi... no tuskin, kun olet vielä nuori, tai sen, että seuraava ei ollut sen enempää prinssi kuin tämä nykyinenkään. Kukaan ei ole, arki tulee vastaan ennemmin tai myöhemmin. Tee joka tapauksessa ratkaisusi ennenkuin aloitat väsäämään lapsia.

    • 8 + 14

      Jos edet mietit tuollaista niin ei ole reilua enää jatkaa tuossa suhteessa, ei kummallekaan. Kaverisi ansaitsee jonkun joka oikeasti haluaa hänet, etkä itsekään tule olemaan lopulta onnellinen, jos roikut tuossa vain paremman puutteessa. Yksinolo voittaa huonon suhteen mennen tullen.

    • eatgkaegjh

      Mikäs siinä nykyisessä kumppanissa on huonoa?

      • a.p

        Se on niin lihava


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      78
      4398
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      74
      4225
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3629
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3223
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      38
      2860
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2592
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2434
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      34
      1618
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      157
      1332
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      85
      1144
    Aihe