Kaikenlainen venäjäintoilu ja Venäjän käymä hybridisota johtaa siihen, että ihmiset saattavat uskoa Venäjän asiamiesten täällä esittämät valheet todeksi. Seuraava askel on, että nämä Venäjän asiamiehet houkuttelevat ihmisiä maanpetokselliseen toimintaan. Muistakaa aina että täällä olevat venäjämieliset ovat illegaaleja, siis laittomia taistelijoita, joilla on vain ja ainoastaan yksi päämäärä: Suomen miehittäminen. Muistakaa myös että heidän häikäilemätön toimintansa perustuu siihen tosiasiaan, ettei Venäjän verkossa käymään hybridisotaan osallistuvilla tunnuksettomilla joukoilla ole Geneveven sopimusten mukaista statusta.
Venäjäintoilu johtaa maanpetoksiin
maanpetosonrikos
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Täältä löytyy tarkempaa tietoa Venäjän toimista. Älkää uskoko mitä venäjämielinen äänekäs vähemmistö täällä kirjoittelee, sillä takana on Venäjän hallinnon masinoima propagandahanke
http://www.interpretermag.com/wp-content/uploads/2014/11/The_Menace_of_Unreality_Final.pdf
Sinä väität, että täällä on venäjän asiamiehiä?! Ja jokaisen taistelijan on oltava laillinen?! Kun suomeen syttyy sota, niin siinä vaiheessa hätä ei lue lakia! Silloin jokainen tappaa perheensä ja elämäntapansa puolesta, jos tarve tulee! Sen tietää jokainen, jolla on vielä maalaisjärki päässä. Kaikki elämä on taistelua eloon jäämisestä, mutta se ei tarkoita kaavamaisuuksia. Maanpetos? Roskaa! Kuka katsoo nykyään, että on parempia antaa vieraan vallan miehittää joksikin aikaa joku maa, kunnes vetäytyvät kun tarve tulee, tai pakon sanelemana? Harva? Monet ihmiset ovat nähneet unia, että niin tulee tapahtumaan, myös minä. En itse tunne sellaista sanaa kuin maanpetos. Se on pelkkä ylilyöty fraasi. Kansanpettureita on eduskunnassa, mutta kuka heidät tuomitsee? Ja vielä: kuka luulee kenen välittävän jostain Geneven sopimuksesta siinä vaiheessa, jos ja kun maailmansota alkaa riehua täydellä voimalla? Se on nähty mihin sota johtaa. Siviilit siinä kärsivät. Ennemmin kuolen luoti keuhkoissani rintamalle, kuin istun keskitysleirillä ruokakuppi kädessä, ja toivon, etten kuole nälkään. Ennemmin tapan vaikka edes yhden vihollisen, ja kuolen atomipommin räjähdyksessä rintamalla, kuin istun pommisuojassa unelmoiden vihreistä metsistä, tai edes lumen peittämistä sellaisista, joita ei näy missään. Pelkkää kuollutta betonia ympärillä.
Kansanpettureita eduskunnassa ovat natonvastaisia punikkeja.
Jos sota syttyy tähtäimessäni on KAIKKI ulkomaalaiset sotilaat jotka jalallaan astuvat Suomen maaperälle.
t.SOS
Sama juttu. En tiedä mitään mistään Geneven sopimuksista, mutta minulla on maalaisjärki jäljellä, ja jos sodassa tapan jonkun, niin siitä vastaan Jumalalle. Jos sodassa jätän tappamatta jokaisen vihollisen, joka edestäni kävelee vain siksi, että minusta selainen ratkaisu on oikea, niin ennemmin ammun itseni, kuin antaudun jollekin lakipykäliä latelevalle upseerille, joka aikoo ottaa minut kiinni, ja pistää vankeuteen! Jos näen vihollisen käyttävän väärin maatalon naisia, ja ammun hänet siksi, ja jos muut viholliset vaikka aseetta hyökkää kimppuun, niin ennemmin ammun sitten heidät kaikki. Ihan sama, jos minua syytettäisi sitten aseettomien vihollisten ampumisesta. Jos olen nälissäni metsässä, ja ammun vihollisen ruuaksi, niin en ole tehnyt rikosta. Jos joudun surmaamaan 2-3 ihmistä, pelastaakseni 4, niin en ole tehnyt rikosta. Ja kaikki riippuu siitä, miten itse näkee asiat. Ennemmin surmaan työhön kykenemättömän, kuin annan leipää hänelle, jonka takia pieni lapsi kuolisi nälkään. Jokaisella on oikea mitta sisällään. Sitä ei pysty mikään lakikirja kaatamaan. Henkisesti sairaat ovat sitten eri juttu.
Aloittajan tekstistä ymmärtää, että kaiken Venäjä vihan ja NATO puffausten keskellä suomalaisia alkaa joutumaan mielisairaaloihin harha-aistimuksista.
Vaarana on että heikkolahjaiset natovastustajat uskovat Putin valehtelua ja aidosti uskovat että Venäläiset tulevat tänne vapauttamaan Suomalaiset fasistien kynsistä.
kusipäisyys on vahvana esillä, kukin vastailee oman intressinsä mukaan ja pyrkii kuka mihinkintavoitteeseen mutta ajattelun taso on vainharvojen käsissä.
Nato ei johda suomea oikeille raiteille vaan usan ja venäjän välisen sodan osapuoleksi.
Venäjäintoilu on kusipäisyyttä ja osoittaa ettei henkilö ole oikeustoimikelpoinen. Näin ollen ei venäjäintoilija voi äänestää vaaleissa, edes avustajan kanssa. Tästä voivat venäjäpuupäät päätellä mihin Suomi kuuluu.