Pitkä musta tukka

wonder?

Mitä ajatuksia / tunteita herättää miehissä, jos naisella on pitkä, musta tukka? Muuten ihan kotimainen pakkaus.

15

469

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alistettu

      Ihanalta.

    • no omg vaan

      Onks tää jolleki ihan oikeesti joku kynnyskysymys?
      Sopiiks se nyt naaman värii ja oonks liian angst jne?

    • Sonne

      Muistoja.

      Muistot ovat tavattoman harvinaisia.

      (Naurua)

      • ♥♥♥♥♥♥

        Kelpaa


    • tummat on hot

      paras

      • ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

        Ois upeaa Seurustella mustasukkainen ja blondin kanssa pitkälti 34 vuotta


    • zxcv57

      Naisilla hiusten väri vaihtelee vihreästä lilaan ja kaikkea siltä väliltä. Pitäiskö jokaisesta väristä jaksaa ajatella jotain.

    • Musta ja tuuhea, ja olen myyty.

    • Huiskuhius

      Vuosia sitten kun mulla oli suorat huikset, yksi äiti lapsen harrastuksen parissa tuli kertomaan, että "katselin koko ajan sinun hiuksiasi, miten ihmisellä voi olla tuollainen tukka?" Silloin se oli, niin kuin nytkin, tumman ruskea, monet pitävät sitä mustana, koska niin tumma väri vaatii päivän- tai jonkun muun hyvän valon, jotta sävy näkyy.

      Huikset ovat nätit aina kun ne ovat terveet ja hyvin hoidetut ovat ne suorat tai risukiharalla kuin ne nyt ovat.

    • Kiharat... mmmmmm.... :)

    • 6+7

      Musta tukka on jees jos se sopii kantajalleen. Moni suomalaisnainen värjää hiuksensa mustiksi, eikä välttämättä ole hyvä juttu. Jos naamataulu on tyyliä kalpea peruspulliainen näkymättömien kulmakarvoineen, niin pikimustat hiukset ovat nounou... Tyvikasvu kruunaa kauheuden.

    • Erkkeli

      Joo värjätty, kasvojen väriin sopimaton on yök, mutta luonnostaan musta ihan ok siinä missä muutkin luonnolliset värit. Muttei se hiusten väri miehille yleensä mikään kynnyskysymys ole ja muilla asioilla on paljon isompi merkitys. Niin ulkonäössä kuin muutenkin.

    • JospaVieläHarkitset

      Musta ei kyllä ole naisen hiuksissa suosikkivärini. Jospä vaikka sellainen tumman ruskea tai kastanjan värinen niin on jo valtavan paljon parempi, mutta ei musta. Ei se musta tukka ole ulkomaalaisellakaan erityisen nätti ja suomalaiselle se sopii erityisen huonosti. Vaaleampi raja sen mustan juuressa on sitten jo ihan järkky että varustaudu sitten värjäämään usein.

      Please, onhan siellä värihyllyssä muitakin vaihtoehtoja ihan samaan hintaan. Kannattaisi miettiä millä saat se mustan sitten pois kun itsekin siihen kyllästyt.

      Entäs jos vallitsit sen värin suhteellisen läheltä sitä omaa luonnollista väriäsi niin se jo lähtökohtaisesti sopisi sinulle.

    • Hyvä ihminen

      Pitkä musta tukka on todella sexikästä.

    • ...............

      Sopii, jos on luonnostaan musta tai hyvin tumma. Yleensä suomalaiselle ei sovi värjätty musta tukka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7044
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      111
      3831
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      46
      3776
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1981
    5. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      52
      1862
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1860
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      39
      1389
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      78
      1263
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1211
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1176
    Aihe