vedätyksen tarve naisilla

Mistä johtuu naisilla tarve yrittää vedättää?Tarkoitan, että mistä johtuu tarve antaa kuva itsestänne vapaana ja saatavilla olevana silloin tällöin jossakin tilanteessa, jos ette sitä tosiasiassa kuitenkaan ole.Varsin usein törmännyt tapauksiin, jossa tarve tähän ja paljastunut joskus nopeammin, joskus hieman viiveellä.Sitten todetessani, että varattu ei kiinnosta tai kiinnostaa niin mennään kuin pitkin seiniä myöhemmin, jos sattuu näkemään.Huono omatuntoko?

Onko liian vaikeaa olla näin vedättämättä?Säästyisi monelta turhalta harmilta nimittäin ja pahalta mieleltäkin, kun tietäisi jo liki samantien ettei syytä yrittääkään mitään vonkailuja.

Onhan tämä sama tapa miehilläkin, mutta perusteluita naisilta, miksi näin?

3

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä..

      minä teen tätä ihan pilailu meiningillä..eli vitsailen miesten kustannuksella ja sitten naureskelen poikaystävälleni että kuinka hönttejä jotkut on..että näin..olet tainnut joutua pilan kohteeksi..

      • Ei käynyt mielessäsi se seikka, että tuollainen lasketaan eräänlaiseksi sairaalloiseksi tavaksi saada huomiota, joka on ilmeisesti jäänyt omalla kohdallasi mieheltäsi saamatta.Ei katkera pidä olla.Eikä se vedätys muuten kaikkiin tepsikään.Että näin.


    • se johtu

      siitä kun mulle muutamat kerrat miehet oli tehny niin.."opin"tavallaan heidän kauttaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      227
      7550
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      4990
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4772
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3438
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2015
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1890
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1829
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1677
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1609
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      148
      1357
    Aihe