Missä on Suomen sinkkukeskittymä?
Missä eniten sinkkuja?
28
402
Vastaukset
- Naisten hki
Helsingissä on eniten vapaita naisia.
Naiset ovat Helsingissä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
- sait pakit
lord.boredom kirjoitti:
Naiset ovat Helsingissä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Noinko sinulle kertoivat?
- helsingin huuma
lord.boredom kirjoitti:
Naiset ovat Helsingissä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Noin voi hyvinkin olla. Täytyy huomata, että yhden yön suhteet ovat myös sitä hauskanpitoa, ei isketyksi tulemista. Naiset muuttavat Helsinkiin, koska siellä voi pitää eniten hauskaa kaikilla elämän osa-alueilla, paitsi jos tykkää luonnosta ja hiljaisuudesta.
Katselimme viime viikolla siskoni (24v) kanssa kuvia Helsingistä ja hänen reaktionsa, kuten varmasti kaikkien muidenkin nuorten naisten on, oli "Aah mä haluun tuonne!!"
- jt2
Jos joku kertoisi minulle että missähän ne Helsingin vapaat naiset ovat kun kohdalle ei ole sattunut yhtään. Siis täysin vapaat naiset.
- Caramela
Yliopistolta löytyy, käy etsimässä omasi.
- /////////^^^/////////
Mä oon sinkku mut mun
- Elä ja anna elää
Jos "täysin vapaa nainen" on nainen, joka ei koskaan edes käy treffeillä, niin miks se lähtis sun kans treffeille?
Vapaita naisia löytyy esim järjestöistä, opiskelukursseilta ja harrastuspiireistä. - kesän kukka
Vaikka tässä.
Caramela kirjoitti:
Yliopistolta löytyy, käy etsimässä omasi.
Naiset ovat yliopistolla vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Elä ja anna elää kirjoitti:
Jos "täysin vapaa nainen" on nainen, joka ei koskaan edes käy treffeillä, niin miks se lähtis sun kans treffeille?
Vapaita naisia löytyy esim järjestöistä, opiskelukursseilta ja harrastuspiireistä.Naiset ovat järjestöissä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Naiset ovat opiskelukursseilla vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Naiset ovat harrastuspiireissä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.kesän kukka kirjoitti:
Vaikka tässä.
Naiset ovat tässä vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
Isoissa kaupungeissa on enemmän ihmisiä, todennäköisesti siis myös eniten sinkkuja. Katukuvasta sinkkua on tosin aikalailla mahdoton tunnistaa.
Sinne vaan kysymään kadulta jokaiselta vastaantulevalta naiselta, oletko mahdollisesti sinkku.
Ei kasvoilta huomaa, olet oikeassa.
Niin kirjastoissa on paljon sinkkunaisia. Eli sinne kirjastoihin vonkaamaan nuoria naisia.
- 19+9
Onko kukaan oikeasti löytänyt kirjastosta naista itselleen?
Aina tulee esiin kirjasto mutta kukaan ei koskaan ole kertonut sieltä iskeneensä.. 19+9 kirjoitti:
Onko kukaan oikeasti löytänyt kirjastosta naista itselleen?
Aina tulee esiin kirjasto mutta kukaan ei koskaan ole kertonut sieltä iskeneensä..Gun's Rosesin Slash aikoinaan jossain haastattelussa sanoi, että se on kyllästynyt naisten iskemisen helppouteen ja on alkanut jahtaamaan kirjastonhoitajia. Siinäpä sitä ätmeille taagia! ;-)
19+9 kirjoitti:
Onko kukaan oikeasti löytänyt kirjastosta naista itselleen?
Aina tulee esiin kirjasto mutta kukaan ei koskaan ole kertonut sieltä iskeneensä..Naiset ovat varsinkin kirjastossa vain pitämässä hauskaa kavereidensa kanssa, ei tullakseen minkään miesten iskemiksi.
- nainen kirjastosta
Minä lähden huomenna iskemään itselleni naisen kirjastosta, mutta mille osastolle minun kannattaisi mennä? Onnistunko parhaiten naisen iskemisessä, jos menen sarjakuvaosastolle lukemaan Aku Ankkaa?
- Ei naista kirjastost
nainen kirjastosta kirjoitti:
Minä lähden huomenna iskemään itselleni naisen kirjastosta, mutta mille osastolle minun kannattaisi mennä? Onnistunko parhaiten naisen iskemisessä, jos menen sarjakuvaosastolle lukemaan Aku Ankkaa?
Ei siellä kirjastossa mitään naisia ollut ja ei kai niiden lukuhetkeä olis kehdannut mennä häiritsemään, vaikka olis ollutkin. Menin sitten alkoon, koska olen kiinnostunut myös syrjäytyneistä puolialkoholisoituneista tytöistä, mutta alkossakin oli vaan yksi pulsu asiakkaana mun lisäksi, joten sieltäkin tarttui mukaan vain 0.7 l leijona, missä on mielestäni alkon paras hinta-laatusuhde.
- cda
Vähiten on kai Kouvolassa; muista otsikko "Kyllästynein sinkkumies löytyy Kouvolasta"! Se oli lehdissä.
Nettitreffeillä on kans aika paljon sinkkuja. Mutta toden totta, meidän naisten mielestä sielläkin on vaan niin hemmetin hubaa pitää vuosikausia hauskaa kavereiden kanssa, eikä missään tapauksessa tulla minkään miesten iskemiksi. :)
Minä jo riensin ensimmäisen sana viestistäsi luettuani kirjoittamaan, että naiset ovat nettitreffeillä. Ja sitten luin viestisi loppuun, ehdit tehdä työn puolestani :(
Vaikka eipä tuo mitään, tulipa työ tehdyksi!
- Peikkolainen09
Runosmäes
- Pohtijanärhi
Miehet ei vaan osaa. Tottakai ensin pitää päästä sen sinkun kaveripiiriin ja sitten vasta iskeä kun molemminpuolinen kiinnostus on selvä.
Sä voisit olla yksi niistä kavereista joiden kanssa se nainen pitää hauskaa!- ätmi
Eli nainen siis tekee aina valinnan.
- Jotain rajaa!
ätmi kirjoitti:
Eli nainen siis tekee aina valinnan.
Sä valitset keiden kanssa kaverustut.
Viedäänkö sut tahtomatta, mitä?
- tule mäntyharjulle
Mäntyharjulla! Sinne ne sinkkunaiset menneet ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san876090- 1432555
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri1362356Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo252248Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en412199Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a671645Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81401- 391355
Kunnanvaltuusto koolle heti
Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys291309Sähköautoa vaikea hankkia koska latauspisteet puuttuu
Suurimmassa osassa taloyhtiöitä joiden talot rakennettu 2018 tai aiemmin ei latauspisteet ole sellaisia että sähköautoa631299