Siis niitä jotka loisii täällä vain meidän veronmaksajien elätettävinä? On ihan pakko äänestää persuja että edes jotain muutosta tapahtuisi tuohon ääliömäiseen mamutuspolitiikkaan.
Montakohan sosiaalietuuksilla elävää mamua Suomessa on?
jo riittää
655
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Perkele kun muutkin tajuaisi.
Älä vaivaa päätäsi turhilla ongelmilla. Ota tilalle päätös ja muuta POIS Suomesta.
Suomi on niin hyvä maa, että täältä saa muuttaa myös pois kun ongelmia tulee.
Mutta muista myös se, että ongelmat seuraavat sinua koska ne ongelmat ovat sinun pääkopan sisällä.
Itselläkin ainoa syy äänestää on juuri maahanmuuttopolitiikka. Ei ongelmia, Ruotsissakin homma pelittää hyvin?
Siinä meillä taas yksi hyysäri (vaihda pääsi- nimimerkki) puolustaa bisneksiään. Eikö jo Ruotsin huonot kokemukset nimenomaan muslimimamuista herätä sinutkin älyttömästä monikulttuurin idealismihaihattelustasi.
Suomelle käy vielä huonosti noiden muslimimamujen kanssa jos muutto ja syntyvyystahti on tätä mitä se nykyään on. Ovat vielä kaupanpäälle helvetin laiskoja tekemään töitäkin mutta rikoksia osaavat kyllä tehtailla. Ainakin valtion rahat loppuu tällä hyysäämistahdilla.
Myös Suomessa antimamu ropakannan roiskijat akiteeraavat oman oksansa alla kuvitellen että heitin omasta pelosta siittyvä pelkonsa olisi koko kansan asia.
-Näin ei ole,kaikista huolehditaan tässä maassa ihmisinä.
Kaltaisesi vihervasuri mamuhyysäri varmaan haluaisit tänne meidän veronmaksajien elätettäväksi rajattoman määrän noita sossumamuja.
Maksa itse mamujen elättäminen kun niitä niin rakastat äläkä tule toisten lompakolle. Tai mene mieluummin Ruotsiin kaltaistesi hyysärien joukkoon.