mistä tietää että aviomies pettää? Mitkä ovat oireet ja miltä näyttää mies joka käy vieraissa?
pettääkö mies
kala
161941
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
oletko skitso tai jotain sinne päin?
sille alkaa kasvaa sellaisia näppyjä vasemman nännin viereen, sitten karvat pitenevät oikean korvan takaa... hommaa apua vainoharhaisuuteesi.
Suurin syy epämääräisiin epäilyihin on oma käytös, jos olet itse kiinnostunut muista ja jokin vieraassa kihelmöi. Alat epäillä puolisoasi mahdollisesti ilman aihetta, joka taasen voi paljastuessaan aiheutaa lieviä luottamushäiriöitä/onkelmia jne.
Ehkäpäs epäilyt johtuu sinusta itsestäsi, mikä on se syy miksi epäilet? Otappas peili pienehen kätöseesi ja kysäise....
tämä on aikuisten ihmisten palsta!
Vai pettää? Oletko antanut aihetta pettämiselle? Väliinpitämättömyyttä, vihaa, tiuskimista, hiljaista seksielämää? Ei mies petä ilman syytä. Mutta jos syystä pettää, niin voi hyvinkin olla, ettei sitä huomaa yhtään mistään, jos mies osaa peittää jälkensä. Ei kuitenkaan kannata ruveta liian vainoharhaiseksi asiasta.
että sun mielestä on ihan oikein jos mies pettää jos seksielämä on hiljaista, okei vaimo ei anna pimperoa saan siis käydä nussimassa naapurin akkaa??? Kuules, näihin tiuskimisiin ja pahanbtuulisuuksiin ja hiljaiseen seksielämään on aina syy, ei se nainen varmasti niitä ihan piruuttaan tee!? Joku saattaa titty tehdäkin mutta ei voi yleistää, jos seksihaluja ei ole niin onko sitten hyvä antaa säälipillua? Ei se sp varmaan miehestäkään mitään kummoista ole? Ja huonoja päiviä/ kausiahan meilä on kaikilla joskus ei aina jaksa hyvnyillä!!
Kysyit, että mistäkö sen tietää, että mies pettää. Niinkuin joku toinenkin on jo todennut - ei välttämättä mistään. Mutta toki tiettyjä merkkejä voi olla, selittämättömät poissaolot, tai valheesta kiinni jääminen (ei oltukaan 'poikien' kanssa pelaamassa tms) tai käytöksen selvä muuttuminen. Ennenkuin ryhdyt salapoliisiksi tai järjestät kohtauksen, kun ehkä saat joskus miehesi valheesta kiinni, niin otapa toinen lähestymistapa. Tee yhteinen elonne miehelle sen verran mielenkiintoiseksi, että hänelle ei tule edes mieleen pettämiset. Mutta -älä tarraudu kumppaniisi, mustasukkaus ja epäilyt myrkyttävät niin sinun kuin yhteisen elämännekin.
tää on mun mielipide pettämiseen:ei mies petä jos miestä "hellii"muutaman kerran viikossa vaikka itse ei oliskaan "sillä" päällä!!! tää nyt vähän kiertää kysymystä mut pysyy aiheessa.
Ai naisen pitäis pakottaa itsensä haluamaan miestä vaikkei haluakaan. teeskentelemään yms.
Sitäkö haluat ja pidät tyydyttävänä molemmille?
en tarkoita pakottaa,vaan jos suhde on ok niin ei se pitäis olla pakottamista vaan viittaan siihen faktaan ku mulla on eli miehet haluu yleensä enemmän seksiä ku naiset,siis useammin ja jos mies ei suhteesa tarpeeksi saa ni helposti etsii muualta.ja suhde ei ok jos naista joutuu pakottamaan.ja voi sitä muutenkin miestä helliä ku haluamalla sitä.puhuminen auttaa vaikkei helpoo ookkaa..
Jos suhde on avoin, sen kyllä huomaa. Mutta ehkäpä kyse ei aina olekaan todellisesta pettämisestä, vaan jostain sellaisesta joka vain antaisi aiheen luulla niin. Sidotko miestäsi liikaa ja vahditko liikaa sen tekemisiä eli annatko miehelle aihetta olettaa sinun epäilevän.
Jos sinun mieltä vaivaa tuo asia, ota selville todellinen tilanne. Älä lähde liian heppoisin perustein väittämään mitään, sillä se vain johtaisi jälkien huolellisempaan peittelyyn. Jos mies, kuten eräs tuttu, ei saa akkaansa kiinni pettämisestä muuten kuin koirapillin avulla, on valheen verkot hyvin kiedottu. ...
Tiedän sattuneesta syystä varmasti, ettei sitä mistään huomaa. Eli jos et huomaa mitään, niin miehesi pettää sinua (tai jos se on nössö, niin sitten ei).
..huomaa mistään.. Kaikki eivät kadu pettämistään eikä omatunto kolkuta. Joillakin se on jo rutiinia ja osaavat selittää tarvittaessa niin ettei ole vaaraa jäädä kiinni.
Ainoa vaaratekijä on se että nainen jonka kanssa on ollut, on jättänyt jälkensä mieheen.. hampaan-, kynnen-tms jäljet..
Vieras tuoksukin on saattanut tarttua vaatteisiin esim. naulakosta kun takit ovat olleet lähellä toisiaan ja naisen takki tuoksunut voimakkaasti hajuvedeltä..
näin toiselta kantilta. Eli enpä osaa sanoa miten vaimo kotona sen voi huomata. Mutta usein ihmettelen esim. omassa tapauksessani miten mies saa kaiken tämän tehtyä. Tapailtu vuosia, vaimo sai noin vuosi sitten tietää. Yritettiin monta kertaa lopettaa, ei onnistu. Taas ollaan tässä tilanteessa. Soitto päivittäin, joko töistä tai iltaisin kun menee/tulee pelaamasta. Viikonloppuisin kun vaimo on töissä tai itse käymssä kaupassa. Tekstiviesti lähes joka ilta klo 21-22 (ihmettelen missä niitä kirjoittaa kun ei edes polta). Kahvilla käymme 2-3 kertaa viikossa töiden jälkeen, aikaa tähän kuluu noin 1-1,5 tuntia. Sitten noin 2-3 kertaa kuukaudessa muutama tunti pitempiin tapaamisiin (joskus viikonloppuisin vuorokausikin). Eli kovasti kyllä ihmettelen miten kaikkea tätä annetaan miehen tehdä ja luulenpa että vaimo tästä kovasti kärsii. Miksi eivät puhu asiaa selväksi ja miksi mies ei vaan lähde, satuttaa vaimoaan koska ei varmaan ole kivaa vaimosta. No, kohta joku kysyy miksi minä en lopeta. En pysty, olen tehnyt sen montakymmentä kertaa ja aina retkahdan uudestaan. Minulla ei ole tarpeeksi voimia, vaikka tiedän että rikon tässä vaan itseäni, sekä myös tämän miehen perhettä. Aikaisemmin olin valmis ottamaan miehen luokseni, nyt en enään ehkä haluasi jos tulisi. En enään luota häneen, mutta tästä suhteesta juuri nyt en pääse. Inhoan väliin itseäni ja miestä vielä enemmän kun vain lupaa lähteä muttei tee sitä.
Eli kun tulee himaan laita istumaan alasti ammeeseen jossa vettä,jos pallit nousee pintaan niin selvä peli, on käynyt vosuissa
Voi myös olla, että mies on masturboinut,
kun on kyllästynyt odottamaan naiseltaan
seksiä. Mikäs sen mukavampaa kuin fridgi
neuroottinen mustasukkainen nainen.