Au paireja Englannissa/Lontoossa?

Oon tammikuun alussa lähdössä auppariks Lontooseen. Ois mahtava tutustuu muihin au paireihin ja jakaa fiiliksiä, joten onko muita lähössä vuoden alussa sinne suunnalle tai oisko siel jo joku joka haluis tutustuu?:)
4196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Haluan tiedustella, löysitkö perheen itse vai jonkun toimiston kauppa lähdet au pairiksi ?

Äänestä
  • Ihan itse löysin aupair-worldin kautta :)

    Äänestä

  • Taalla oisi puolisuomalainen perhe Irlannissa hakemassa uutta aupairia. Perheeseemme kuuluu irlantilainen isa, pojat 1.5v ja 3v, ja suomalainen aiti. Haemme savutonta ajokortillista tyttoa aupairiksi. Jos perheemme kiinnostaa, laita viestia [email protected], ja kerron lisaa. :)

    Äänestä

Moikka, oon lähössä au pairiksi lontoosee helmikuussa! Ja ehdottomasti haluan tutustua...laitatko vaikka sähköpostiosoitteen niin laitan viestiä sulle? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


annikasuvi kirjoitti:

Oon tammikuun alussa lähdössä auppariks Lontooseen. Ois mahtava tutustuu muihin au paireihin ja jakaa fiiliksiä, joten onko muita lähössä vuoden alussa sinne suunnalle tai oisko siel jo joku joka haluis tutustuu?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu