Miten hemmotella miestä?

villiskoira

Hetken selattuani internettiä sain käsityksen miehen hemmottelusta : lätkä pyörimään, eteen kaljaa ja makkaraa sitä mukaa kun tarvii ja mikä tärkeintä, pitää oman naamansa kiinni eikä nalkuta haisevista sukista

Onko oma ajatukseni tuhoon tuomittu : juuri ostamani joulunpunaiset lakanat käyttöön, skumppaa, muutama kynttilä ja taustamusiikki. Ja tietysti kokeiluun uudet pitsialusvaatteet.

Teenkö itseni vain pelleksi tuollaisella "lällyllä" touhulla, vai onko netin läyhääjät kyllästyneet omiin kaljamahoihinsa? Tahtoisin muutenkin keskustelua kehiin, miten hemmotella miestä tai yllättää mies?

14

2652

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen881

      Itse olen yllättänyt mieheni pikku mustalla ja sit laittanut pari kynttilää ja hyvää musiikkia. Ja seksin jälkeen olemme syöneet pienen illallisen. Ja syömisen jälkeen on ihana käpertyä kainaloon ja katsoa vaikka elokuva tms...

      • Olisitpa minun

        Kadehdin miestäsi, toivottavasti hän arvostaa tekojasi.


    • läheisyyttä kaipaa M

      Riippuu miehestä tykkääkö lätkästä, kaljasta, makkarasta, itse en tykkäisi noista.

      Mulle paras hemmottelu olisi hieronta, läheisyys ja seksi.

    • tosirakastunut

      Mä aion hieroa mun miestä ihan jaloista lähtien.Se varmaan johtaa seksiin tai sitten ei,eikä se ole niin tärkeää.Moni nainen luulee,että mies kaipaa aina seksiä,eikä asia niin ole.Sen jälkeen jotain pientä syötävää ja kahdestaan nysväilyä ja hellää silittelyä.Uusi rakkaus astui elämään ihan vahingossa ja yritän tehdä kaikkeni,jotta homma toimisi.

    • Tekotissitonttu

      Suihinotto tuntuu olevan hemmottelu numero ykkönen, kun mies saa vain nauttia ja jos vielä nielaisee, niin kokemus on kuulemma melkolainen....

      Harmi, ettei tänä jouluna ole omaa intiimipukkia...;)) täytyi tulla tälle palstalle, kun tekis niin mieli rakkautta, romantiikkaa ja seksiä ja koko pakettia, nyyh!

      Pitäkää kiinni kamuistanne onnelliset ja hyvää joulua kaikille!

    • miehenmiete

      Reipas ulkoilu raikkaassa pakkassäässä, sen jälkeen mukilliset kuumaa glögiä ja sohvalle makoilemaan. Joko nainen kainalossa tai itse vaihteeksi naisen kainalossa, toistensa tuoksua hengitellen ja hiuksia silitellen. Kiireetöntä läheisyyttä, ihon kosketusta, katseiden kohtaamista musiikkia kuunnellen tai tv-hömppää katsellen.
      Hengailua..

    • ff-2

      -- Hetken selattuani internettiä sain käsityksen miehen hemmottelusta : lätkä pyörimään, eteen kaljaa ja makkaraa sitä mukaa kun tarvii ja mikä tärkeintä,--

      Kaljat makkarat ja tv lentäisi kaaressa ikkunasta ulos heti jos pitäis jotain v.... lätkää seurata, romantiikka kaukana kun joku sekopää selostaja kiljuu ja ulvoo kuin petoeläin.

      Istu syliin tai viereen ja rapsuta korvantakaa. hot

    • pellepitsialusvaatteissa

      Mä tein niiin ja joo: tein itsestäni pellen.

    • lätskä

      TV auki lätkää kaljaa ja makkaraa pikkulapsen asteelle jääneelle aikuisen kokoiselle miehelle.

    • poierererer

      Miehet ovat varmasti yhtä erilaisia kuin naisetkin... Mutta ihan sellainen kynttilän lumo ja hempeä musa ei niin usein miehiin uppoa. Aiheuttaa ennemminkin vaivaantuneen olon. Miehet arvostavat toki tekoa, mutta parempiakin juttuja löytyy.

      Mikä on juuri sinun miehelle tärkeää? Seuraako hän lätkää vai jotain muuta? Mitä jos ostat yllätykseksi liput vaikka johonkin peliin tai miehelle mieleiseen leffaan? Tai kenties miehen suosikkibändin keikalle? Jos kotona haluat hemmotella, niin tekemisellä hemmottelu toimii. Korjaa hänen paidassaan oleva reikä, laita ruuaksi miehen lempparia tms. Hieronnasta pitää moni mieskin!

      Minun mies ei toki vastusta pitsialusvaatteita, mutta on selvästi tuumannut, että paras on ilman mitään. Saunassa käynti yhdessä on leppoisaa, siihen voi hyvin yhdistää sen kaljankin tarjoamisen. Ja jos musiikkia laitat soimaan taustalle, niin voisiko se olla vaikka rockia, tai jotain miehen mieleistä?

      Minä olen hemmotellut miestä niinkin, että olen hoitanut ns. hänen hommia, kun olen tiennyt hänen olevan kiireinen. Eli olen kolannut lumia pihalta, laittanut takkaan tulen yms. Niin että kun mies tulee töistä kotiin, niin pääsee rentoutumaan.

      Me ollaan myös minun aloitteesta katsottu yhdessä pornoa yms. Tietysti sellaiset seksiin liittyvät jutut ovat miehen hemmottelua, mutta koen että nautin niistä itsekin.

      • 5456781

        ei noi oo romantiikkaa, noi on ystävyyttä. Kaikki sellaiset jutu mitkä voisi tehdä myös siskolle tai työkaverille tai appiukolle on ystävyyttä. Romatiikaa on ne intiimit jutut joita voi tehdä vaan rakasteltulle.


    • eimitäänkummempaa

      Läheisyys ja hyväily.

    • Edward_ja_vinha_nousukas

      Aloittajan tyyli sopii, jos mies on aistikko. Sanoisin vain, että suomalaismiehistä heitä on ehkä joku pari prosenttia. Muutenhan yllätys virtaa pään läpi ihan kivana juttuna, joka on jo seuraavana viikonloppuna mukavasti unohtunu. Perusautisti mies voi mieltää tuommosen epätoivosena miellyttämisenä ja voi vastaanottaa signaalin täten aivan päinvasteisesti kuin oli sympaattisesti tarkoitettu.

      • NäinMeillä

        "Aloittajan tyyli sopii, jos mies on aistikko. Sanoisin vain, että suomalaismiehistä heitä on ehkä joku pari prosenttia. Muutenhan yllätys virtaa pään läpi ihan kivana juttuna, joka on jo seuraavana viikonloppuna mukavasti unohtunu"

        No ei kai tässä ollut tarkoitus mitään elämän suuntaa muuttavaa kokemusta järjestääkään vaan ihan sellainen mukava pieni hemmottelu. Kyllä minä ainakin uskon aloittajan kaavailemien asioiden kelpaavan hyvin isolle osalle miehistä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      45
      4088
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      281
      4021
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      137
      3525
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      91
      3494
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      26
      2372
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      35
      1849
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      63
      1739
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1650
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1578
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      97
      1542
    Aihe